Śląskie: Wypadek z udziałem karetki. Cztery osoby ranne

Czwartek, 13 września 2018 (15:08)

Cztery osoby zostały poszkodowane w wyniku czołowego zderzenia karetki pogotowia z samochodem osobowym w powiecie kłobuckim (woj. śląskie). Do szpitala trafiła załoga ambulansu, wieziona nim pacjentka oraz kierowca auta osobowego.

Zdjęcie

Śląskie: Wypadek z udziałem karetki (zdj. ilustracyjne) /Piotr Jędzura /Reporter
Śląskie: Wypadek z udziałem karetki (zdj. ilustracyjne)
/Piotr Jędzura /Reporter

Młodszy aspirant Kamil Raczyński z komendy policji w Kłobucku powiedział, że do wypadku doszło w czwartek po południu na drodze wojewódzkiej nr 491 między Częstochową a Białą.

"Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że kierowca skody, jadący w kierunku Białej, przejechał przez oś jezdni, doprowadzając do czołowego zderzenia z karetką pogotowia. Skodą podróżował 80-letni mieszkaniec Częstochowy, natomiast w karetce był kierowca, ratowniczka i 93-letnia pacjentka" - powiedział Raczyński.

Reklama

Wszyscy - zarówno jadący karetką, jak i skodą - zostali zabrani na badania do częstochowskiego szpitala. Według wstępnych informacji, nie odnieśli poważnych obrażeń. 

Prawdopodobną przyczyną zderzenia było zasłabnięcie kierowcy skody. Po wypadku pod pokrywą silnika ambulansu pojawił się ogień, który został szybko ugaszony. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Wypadek na S7. Droga w kierunku Gdańska zablokowana

    Dwie osoby zostały ranne w zderzeniu dwóch ciężarówek, do którego doszło na trasie S7 między Nowym Dworem Gdańskim a Gdańskiem. Utrudnienia na trasie mogą potrwać jeszcze 2,5 godziny -... więcej