Śląskie: Wypadek z udziałem karetki. Cztery osoby ranne

Czwartek, 13 września (15:08)

Cztery osoby zostały poszkodowane w wyniku czołowego zderzenia karetki pogotowia z samochodem osobowym w powiecie kłobuckim (woj. śląskie). Do szpitala trafiła załoga ambulansu, wieziona nim pacjentka oraz kierowca auta osobowego.

Zdjęcie

Śląskie: Wypadek z udziałem karetki (zdj. ilustracyjne) /Piotr Jędzura /Reporter
Śląskie: Wypadek z udziałem karetki (zdj. ilustracyjne)
/Piotr Jędzura /Reporter

Młodszy aspirant Kamil Raczyński z komendy policji w Kłobucku powiedział, że do wypadku doszło w czwartek po południu na drodze wojewódzkiej nr 491 między Częstochową a Białą.

"Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że kierowca skody, jadący w kierunku Białej, przejechał przez oś jezdni, doprowadzając do czołowego zderzenia z karetką pogotowia. Skodą podróżował 80-letni mieszkaniec Częstochowy, natomiast w karetce był kierowca, ratowniczka i 93-letnia pacjentka" - powiedział Raczyński.

Reklama

Wszyscy - zarówno jadący karetką, jak i skodą - zostali zabrani na badania do częstochowskiego szpitala. Według wstępnych informacji, nie odnieśli poważnych obrażeń. 

Prawdopodobną przyczyną zderzenia było zasłabnięcie kierowcy skody. Po wypadku pod pokrywą silnika ambulansu pojawił się ogień, który został szybko ugaszony. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Mazowieckie: Po wypadku zablokowana droga krajowa

    Po wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki w miejscowości Kuczki-Kolonia (Mazowieckie) droga krajowa nr 12 na odcinku Radom – Zwoleń została zablokowana; wyznaczono objazd drogami... więcej