Śląskie: Utrudnienia na drodze do lotniska w Pyrzowicach

Środa, 30 października 2019 (11:59)

Prawdopodobnie dopiero w środę po południu przywrócony zostanie ruch na odcinku drogi ekspresowej S1, łączącym węzeł drogowy w Podwarpiu z portem lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Rano w czołowym zderzeniu z ciężarówką zginęła tam 43-letnia kobieta. Policja wytyczyła objazd.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Tomasz Kawka /East News
Zdj. ilustracyjne
/Tomasz Kawka /East News

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca jadącego w kierunku Pyrzowic TIR-a z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącą z naprzeciwka kią sportage" - poinformował oficer prasowy policji w Będzinie kom. Paweł Łotocki.

Kierująca kią 43-letnia mieszkanka jednej z miejscowości powiatu będzińskiego zginęła na miejscu. Kobieta wracała z pracy do domu.

Reklama

W wypadku uczestniczył też jadący za kią opel astra, który wypadł z drogi. Kierowcy nic się nie stało. Nie ucierpiał również kierowca ciężarówki. W środę przed południem trwały policyjne czynności z jego udziałem. Jeżeli potwierdzi się, że to on jest sprawcą wypadku, mężczyzna może usłyszeć prokuratorskie zarzuty.

TIR wciąż w rowie

Droga S1 w Mierzęcicach została zablokowana w obu kierunkach. Początkowo służby drogowe oceniały, że utrudnienia potrwają mniej więcej do 9 rano. Obecnie wszystko wskazuje na to, że droga w tym miejscu zostanie odblokowana dopiero w godzinach popołudniowych.

"Przewrócony TIR nadal leży w rowie; do czasu jego wyciągnięcia droga na tym odcinku pozostanie zamknięta. Czynności mogą potrwać jeszcze kilka godzin" - powiedział przed południem kom. Łotocki.

Służby przeprowadzają szczegółowe oględziny miejsca wypadku, z udziałem prokuratora. Prawdopodobnie zlecona będzie też sekcja zwłok ofiary tragedii.

Jak dostać się na lotnisko?

Wyznaczony został objazd równoległą do trasy S1 drogą krajową nr 78. To tzw. stara droga do lotniska, łącząca Siewierz z Tarnowskimi Górami. 

Dojazd do portu lotniczego jest także możliwy od strony autostrady A1.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Karambol na zakopiance. Droga zablokowana

    W miejscowości Jawornik na drodze krajowej S7 czyli popularnej Zakopiance doszło w czwartek rano do zderzenia czterech samochodów. Zablokowane są dwa pasy w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku... więcej