Śląskie: Tragiczny wypadek w pobliżu Zawiercia. Nie żyją dwaj mężczyźni

Sobota, 30 stycznia (13:00)

Dwaj mężczyźni zginęli w wypadku, do którego doszło w sobotę rano na lokalnej drodze między Włodowicami a Rzędkowicami w powiecie zawierciańskim. W województwie śląskim panują trudne warunki do jazdy. Nie jest to pierwszy śmiertelny wypadek w ten weekend.

Zdjęcie

Zdjęcie ilustracyjne /INTERIA.PL
Zdjęcie ilustracyjne
/INTERIA.PL

Do sobotniego wypadku doszło około dziewiątej rano. Zginęli 67-letni kierowca oraz 59-letni pasażer opla - mieszkańcy Poręby koło Zawiercia.

- Na łuku drogi kierowca opla stracił panowanie nad pojazdem, który wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Dwaj mężczyźni zginęli na miejscu - powiedziała rzeczniczka zawierciańskiej policji mł. asp. Marta Wnuk.

Reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku. Wiele wskazuje na to, że mogły przyczynić się do niego trudne warunki na drodze. Niektóre lokalne drogi w regionie są w sobotę śliskie bądź zaśnieżone.

Po wypadku ofiary były zakleszczone w uszkodzonym samochodzie. W sobotę około południa wciąż trwały policyjne czynności na miejscu zdarzenia, droga była zablokowana. Kierowcy korzystali z objazdu przez Kotowice.

Trudna sytuacja na śląskich drogach

Wypadek nieopodal Zawiercia to kolejna w sobotę tragedia na drogach woj. śląskiego. Rano na ul. Toszeckiej w Gliwicach ciężarówka na prostym odcinku drogi śmiertelnie potrąciła mężczyznę, który - według informacji służb kryzysowych - wtargnął wprost pod nadjeżdżający pojazd. Pieszy zmarł w szpitalu na skutek odniesionych ran.

Minionej doby w woj. śląskim doszło do trzech wypadków, w których jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych. Odnotowano również 212 kolizji.

W nocy z piątku na sobotę w dużej części woj. śląskiego padał śnieg lub - lokalnie - śnieg z deszczem, miejscami marznący i powodujący gołoledź. Opady śniegu prognozowane są także na sobotę w powiatach cieszyńskim i żywieckim, gdzie do godzin popołudniowych może napadać 10-15 cm śniegu, a także na północy woj. śląskiego - w powiatach częstochowskim, kłobuckim, lublinieckim, myszkowskim i zawierciańskim, gdzie pokrywa śnieżna może wzrosnąć o ok. 10 cm.

IMGW prognozuje marznące opady

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie prognozowało także marznące opady w sobotę rano w powiatach będzińskim i tarnogórskim oraz w Dąbrowie Górniczej. "Prognozuje się, że opady śniegu będą miejscami przechodzić w słabe opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź" - podano w ostrzeżeniu przekazanym w sobotę rano przez regionalne służby kryzysowe.

Od początku stycznia do minionego piątku w woj. śląskim w 89 wypadkach zginęło 11 osób, a 101 odniosło obrażenia. Zatrzymano 357 osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. W porównywalnym okresie rok wcześniej w 155 wypadkach na drogach woj. śląskiego zginęło 14 osób, a 155 zostało rannych. Nietrzeźwych kierowców było 427. 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Małopolskie: W Myślenicach drewno wysypało się na zakopiankę

    Nietypowy powód blokady na zakopiance. W Myślenicach, na trasie w kierunku Krakowa, z jednego z samochodów ciężarowych wypięła się przyczepa, a z niej wysypało się drewno. Droga jest już przejezdna. więcej