​Śląskie: Tragiczny wypadek w Boguszycach

Sobota, 22 grudnia 2018 (08:47)

Kierowca osobowego seata zginął w sobotę rano w wypadku na drodze wojewódzkiej nr 907 w Boguszycach w powiecie gliwickim. Ranny został pasażer samochodu - podało w raporcie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /123RF/PICSEL
zdj. ilustracyjne
/123RF/PICSEL

"Kierujący seatem, prawdopodobnie w wyniku nadmiernej, prędkości stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu uderzając w latarnię. Poniósł śmierć na miejscu, ranny został pasażer pojazdu" - informują służby kryzysowe.

Z informacji drogowców wynika, że w sobotę rano wszystkie drogi w woj. śląskim są przejezdne, nie ma poważniejszych utrudnień ani gołoledzi - temperatura jest dodatnia. Lokalnie jednak drogi mogą być śliskie.

Reklama

Wypadek w Ustroniu

Wypadek w Boguszycach to kolejna w ostatnim czasie tragedia na drogach woj. śląskiego. W piątek późnym popołudniem w Ustroniu zginęła 42-letnia kobieta, śmiertelnie potrącona na przejściu dla pieszych. Sprawa wypadku - 35-letni kierowca suzuki - był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Policja zwróciła się z prośbą o kontakt do osób, które mogą udzielić informacji o okolicznościach wypadku w Ustroniu - w szczególności do jego naocznych świadków. Osoby te proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie pod numerem telefonu 33 851 62 00 lub bezpłatnymi numerami alarmowymi 112 i 997.

Apel policji

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. "Jezdnia o tej porze roku często bywa oblodzona i śliska. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Wspólnie zadbajmy o to, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego bezpiecznie dotarli do celu" - wskazują policjanci.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Zachodniopomorskie: Wypadek z udziałem pojazdu amerykańskiej armii

    Amerykańska ciężarówka wojskowa zderzyła się w czwartek (9 lipca) z samochodem ciężarowym na drodze wojewódzkiej nr 175 w okolicach wsi Konotop (woj. zachodniopomorskie). Dwóch żołnierzy zostało... więcej