​Śląskie: Tragiczny wypadek na S1. Droga zablokowana

Sobota, 2 listopada 2019 (19:04)

Jedna osoba zginęła, a kilka innych zostało poszkodowanych w wyniku zderzenia trzech pojazdów na drodze ekspresowej S1 niedaleko Mierzęcic (woj. śląskie) - wynika ze wstępnych ustaleń policji. Ruch na drodze jest zablokowany. To kolejny tej soboty tragiczny wypadek w Śląskiem.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Adam Staśkiewicz /East News
Zdj. ilustracyjne
/Adam Staśkiewicz /East News

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Będzinie komisarz Paweł Łotocki powiedział, że do wypadku doszło po godz. 17. "Zderzyły się tir na litewskich numerach rejestracyjnych, opel astra i volkswagen golf. Na ten moment wiem, że jest jedna ofiara śmiertelna" - powiedział.

Policjant zaznaczył, że nie ma jeszcze szczegółowych informacji na temat wypadku. Wiadomo, że droga jest zablokowana, pojazdy poruszają się równoległą w tym miejscu do S1 drogą krajową nr 78 - tzw. starą drogą do lotniska w Pyrzowicach.

Reklama

To kolejny w ciągu zaledwie kilku godzin tragiczny wypadek, do którego doszło w powiecie będzińskim - po godz. 14 w wyniku zderzenia dwóch samochodów w Sławkowie zginęły dwie osoby, a dwie inne zostały przewiezione do szpitala. "Mamy czarną sobotę" - komentują lokalni policjanci.

To także kolejny śmiertelny wypadek na tym odcinku S1 w ostatnich dniach. W środę zginęła tam 43-letnia kobieta, w której samochód uderzyła ciężarówka.

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Wielkopolskie: Pożar ciężarówki wojskowej na S8

    Ciężarówka wojskowa, przewożąca kontenery mieszkalne dla szpitala polowego w Warszawie, zapaliła się po uderzeniu w inną ciężarówkę i busa na trasie S8 na odcinku Wrocław - Warszawa w pobliżu Kępna... więcej