Śląskie: Samochód wypadł z drogi. 25-latek nie żyje, pasażerka w ciężkim stanie

Środa, 20 stycznia (09:05)
Aktualizacja: Środa, 20 stycznia (09:26)

25-letni kierowca zginął w wypadku, do którego doszło minionej nocy Sosnowcu. Pasażerka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Prowadzony przez 25-latka land rover wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Zdjęcie

W wypadku w Sosnowcu zginął 25-latek /slaska.policja.gov.pl /Policja
W wypadku w Sosnowcu zginął 25-latek
/slaska.policja.gov.pl /Policja

Mł. asp. Tomasz Mogielski z komendy policji w Sosnowcu powiedział w środę, że do wypadku doszło minionej nocy w dzielnicy Milowice, na ul. Baczyńskiego.

- Kierowca najwyraźniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca zginął na miejscu, a pasażerka została przewieziona w ciężkim stanie do szpitala św. Barbary w Sosnowcu - poinformował policjant.

Reklama

Do wypadku doszło na łuku drogi. W tym miejscu - jak wskazywali policjanci - dochodziło już wcześniej do wypadków. Po uderzeniu bokiem w drzewo land rover został całkowicie zniszczony. Aby wydobyć ofiary, strażacy musieli wyciąć dach.

Śmiertelna ofiara wypadku to mieszkaniec powiatu rybnickiego, policja nie ma na razie bliższych informacji na temat rannej kobiety.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Pomorskie: Śmiertelny wypadek w Strzebielinie. Nie żyje pieszy

    Na drodze krajowej nr 6 w Strzebielinie w woj. pomorskim, na trasie Lębork - Wejherowo, doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Droga jest zablokowana. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godz.... więcej