Śląskie: Potrącenie pieszego na DTŚ. Trasa zablokowana

Piątek, 15 listopada 2019 (07:45)

Po potrąceniu pieszego poważne utrudnienia powstały w piątek rano w Chorzowie na jezdni Drogowej Trasy Średnicowej w kierunku Katowic. Według policji droga została zablokowana. Ok. godz. 7. korek sięgał już sąsiednich Świętochłowic.

Zdjęcie

. /Interia.pl /INTERIA.PL
.
/Interia.pl /INTERIA.PL

Równoległa do autostrady A4 DTŚ, która łączy centra kilku śląskich miast, to jedna z najbardziej obciążonych dróg w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W większości ma trzy pasy ruchu w każdym kierunku, gęsto rozmieszczone są węzły z drogami lokalnymi.

Jak przekazał oficer dyżurny stanowiska kierowania ruchem śląskiej drogówki, na wysokości Castoramy w Chorzowie doszło do potrącenia pieszego. "Wszystko stoi - obecnie już po Świętochłowice" - powiedział policjant. Na miejscu były już służby ratownicze.

Reklama

Również w czwartek rano ruch na Drogowej Trasie Średnicowej utrudniła poranna seria kolizji i wypadków z udziałem w sumie sześciu pojazdów. Dwa pierwsze zdarzenia miały miejsce w Katowicach na trasie w kierunku Gliwic. Najpierw zderzyły się samochód osobowy i bus, a potem inny samochód uderzył w bariery energochłonne. W tych zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

Godzinę później na trasie w przeciwnym kierunku zderzyły się trzy samochody. Dwie osoby zostały poszkodowane, droga została częściowo zablokowana.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubuskie: Tragiczny wypadek, nie żyje kierowca pługopiaskarki

    Nie żyje kierowca pługopiaskarki, która zderzyła się z ciężarówką w pow. świebodzińskim (Lubuskie). - Policjanci przywrócili już ruch na drodze krajowej nr 92 – poinformował Marcin Ruciński z... więcej