Śląskie: Pijany kierowca potrącił dziecko i uciekł

Środa, 12 czerwca 2019 (23:46)

21-letni kierowca potrącił w środę w Rybniku (Śląskie) dziewczynkę wracającą poboczem drogi ze szkoły. Uciekł z miejsca wypadku, ale szybko został złapany. Badania wskazały, że był pod wpływem alkoholu i być może narkotyków.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Jan Graczyński /East News
Zdj. ilustracyjne
/Jan Graczyński /East News

Jak poinformowała śląska policja, kierujący audi podczas wymijania innego pojazdu w strefie zamieszkania zjechał na pobocze, uderzył w głaz, po czym potrącił znajdujące się obok dziecko. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy dziewczynce, która z obrażeniami głowy została przewieziona do szpitala. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kilka minut później dyżurny otrzymał koleje zgłoszenie. Tym razem 42-letni strażnik miejski, który był po pracy zawiadomił policję, że zatrzymał sprawcę wypadku drogowego. Następnie przekazał go policjantom, którzy przyjechali na miejsce.

Szybko wyszło na jaw, że sprawca wypadku był po spożyciu alkoholu. Badanie testerem narkotykowym również dało wynik pozytywny. To, czy znajdował się pod wpływem środków odurzających, potwierdzą ostatecznie wyniki badania jego krwi.

Reklama

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Kujawsko-pomorskie: Ojciec z córką zginęli w wypadku

    Ojciec z 14-letnią córką zginęli w wypadku na drodze powiatowej nr 2321 w Tonowie koło Janowca Wielkopolskiego (woj. kujawsko-pomorskie) - poinformował w niedzielę, 24 maja, rzecznik prasowy... więcej