Śląskie: Koparka uszkodziła gazociąg. Zablokowana droga krajowa nr 78 w Porębie

Środa, 29 lipca 2020 (10:16)

Co najmniej do południa zablokowana będzie droga krajowa nr 78 w miejscowości Poręba, między Siewierzem a Zawierciem (woj. śląskie) - szacują zawierciańscy policjanci. W środę rano (29 lipca) podczas prac ziemnych koparka uszkodziła tam gazociąg. Trwa jego naprawa.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Damian Klamka /East News
Zdj. ilustracyjne
/Damian Klamka /East News

"Na miejscu pracują służby pogotowia gazowego oraz straży pożarnej. Nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców, jednak droga została całkowicie zablokowana w obu kierunkach" - poinformowała rzeczniczka zawierciańskiej policji mł. asp. Marta Wnuk.

Droga krajowa nr 78 to zarazem główna ulica Poręby, kluczowa dla ruchu samochodów między Siewierzem a Zawierciem. Na czas zamknięcia odcinka, na którym doszło do awarii, policja wytyczyła objazdy. Kierowcy jadący od strony Siewierza kierowani są drogą na Myszków, natomiast jadący od strony Zawiercia objeżdżają wyłączony z ruchu odcinek ulicami Poręby - ks. Pędzicha i Niewecką.

Reklama

Choć w pobliżu miejsca awarii są zabudowania, obecnie nie ma bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców okolicznych domów. Służby szacują, że naprawa rozszczelnionego gazociągu potrwa niespełna trzy godziny. W środę wczesnym popołudniem droga krajowa nr 78, łącząca województwa śląskie i świętokrzyskie, powinna być już przejezdna. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Małopolskie: W Myślenicach drewno wysypało się na zakopiankę

    Nietypowy powód blokady na zakopiance. W Myślenicach, na trasie w kierunku Krakowa, z jednego z samochodów ciężarowych wypięła się przyczepa, a z niej wysypało się drewno. Droga jest już przejezdna. więcej