Śląskie: Kierowca pod wpływem amfetaminy potrącił pieszą

Czwartek, 18 stycznia (15:19)

Z ciężkimi obrażeniami trafiła w czwartek do szpitala 62-latka, potrącona przez miejski autobus w Zabrzu. Kierujący autobusem był pod wpływem amfetaminy; kobieta została potrącona, gdy przechodziła przez przejście dla pieszych – podała policja.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Damian Klamka /East News
zdj. ilustracyjne
/Damian Klamka /East News

Sierż. szt. Agnieszka Żyłka z zabrzańskiej policji powiedziała PAP, że do wypadku doszło w rejonie skrzyżowania ul. Szczęść Boże i 3 Maja, na oznakowanym przejściu dla pieszych.

"Kiedy kobieta chciała przejść na drugą stronę ulicy, na prawym pasie zatrzymał się samochód osobowy, którego kierowca ustąpił jej pierwszeństwa. Niestety lewym pasem jechał autobus komunikacji miejskiej linii 840 (relacji Gliwice-Katowice), który potrącił kobietę" - relacjonowała policjantka.

Reklama

Ranna została przewieziona do jednego z zabrzańskich szpitali. Była nieprzytomna.

Okazało się, że 22-letni kierowca autobusu był trzeźwy, ale badanie wykazało, że zażywał amfetaminę. Został zatrzymany, trwają czynności z jego udziałem. Nie wiadomo jeszcze, kiedy usłyszy zarzuty.

Jak podaje policja, potrącona kobieta doznała licznych i bardzo poważnych obrażeń - złamania podstawy czaszki, kręgosłupa w odcinku szyjnym oraz żeber.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Opolskie: Wypadek pod Praszką. Jedna osoba nie żyje, trzy ranne

    Cztery osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do którego doszło w niedzielę nad ranem pod Praszką - poinformował oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. więcej