Śląskie: Kierowca autobusu pod wpływem alkoholu

Poniedziałek, 4 czerwca (12:51)

Policjanci z Kłomnic (powiat częstochowski) zatrzymali autobus, którego kierowca był pod wpływem alkoholu. 55-latek przejechał z pasażerami kilkadziesiąt kilometrów. Badanie wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Damian Klamka /East News
zdj. ilustracyjne
/Damian Klamka /East News

Jak podała w poniedziałek śląska policja, w niedzielę tuż przed południem oficer dyżurny otrzymał anonimowe zgłoszenie, że kierowca autobusu jadącego w stronę Częstochowy jest najprawdopodobniej nietrzeźwy. Patrol w miejscowości Bartkowice zatrzymał do kontroli wskazany pojazd.

"Badanie siedzącego za kierownicą mężczyzny wykazało, że ma w organizmie ponad pół promila alkoholu. Z ustaleń śledczych wynika, że w tym stanie 55-latek przejechał około 30 km i wiózł 12 pasażerów" - podała częstochowska policja.

Reklama

Kierowca został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty narażenia pasażerów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zadecydują teraz prokurator i sąd.

Policja dziękuje anonimowemu zgłaszającemu za informację o nietrzeźwym kierowcy. "Niewykluczone, że pozwoliło to uniknąć drogowej tragedii" - zaznaczają policjanci.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Pijany wjechał autem do sali bankietowej

    Pijany 22-latek w nocy z czwartku na piątek, jadąc samochodem wypadł z drogi i wjechał do sali bankietowej jednego z lokali w Aleksandrowie Kujawskim. Na szczęście w środku nikogo nie było. Sam... więcej