Śląskie: Karambol sześciu aut na autostradzie A4

Czwartek, 15 sierpnia 2013 (08:39)

Sześć samochodów zderzyło się dzisiaj rano na autostradzie A4 na pograniczu Rudy Śląskiej i Chorzowa, na jezdni w kierunku Krakowa. Dwie osoby trafiły na badania do szpitala. Ruch w tym miejscu może być utrudniony do godzin przedpołudniowych.

Jak poinformował Adam Jachimczak ze Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, do wypadku doszło w miejscu, gdzie jezdnia jest zwężona z powodu robót drogowych.

Jeden z samochodów wpadł na barierkę, a w jego tył uderzyło kolejne auto. Później dobiły cztery kolejne samochody, których kierowcy nie zdążyli na czas zahamować. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Dwie osoby z jednego z aut, uskarżające się na dolegliwości, przewieziono na badania do szpitala.

Reklama

Ruch samochodów odbywa się jednym pasem; pozostałe dwa są wyłączone z ruchu. Służby kryzysowe wojewody szacują, że utrudnienia potrwają w czwartek co najmniej do godziny 10. W tym czasie uszkodzone samochody mają zostać odholowane.

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:karambol

Zobacz również

  • Zeznania kierowcy, który przeleciał nad rondem w Rąbieniu

    Przesłuchano kierowcę, który po rodzinnej sprzeczce w wielkanocną niedzielę z dużą prędkością jechał pijany i dosłownie przeleciał nad rondem w Rąbieniu na przedmieściach Łodzi - poinformował... więcej