Śląskie: Karambol na dk 1 pod Częstochową

Piątek, 29 września 2017 (15:03)

Jedna ciężarówka i pięć samochodów osobowych zderzyło się w piątek około południa na drodze krajowej nr 1 w Lubojence pod Częstochową. Jak podała policja, pięć osób, w tym dwoje dzieci, zostało przewiezionych do szpitala. Trasa w stronę Warszawy jest zablokowana.

Jak podała st. asp. Marta Kaczyńska z częstochowskiej policji, do zdarzenia doszło na remontowanym, zwężonym odcinku dk 1 - w miejscu, gdzie budowana jest autostrada A1. Dk 1 - tzw. gierkówka - to przelotowa trasa Katowice-Warszawa.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu ciężarowego nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych (remont) i najechał na tył samochodu osobowego. To z kolei spowodowało falę następnych uderzeń na kolejne samochody osobowe. Łącznie z ciężarówką - zderzyło się sześć pojazdów.

Do szpitala przewieziono trzy osoby dorosłe oraz dwoje dzieci. Kaczyńska nie ma jednak informacji o ich stanie zdrowia.

Reklama

Trasa w stronę Warszawy jest zablokowana. Na miejscu pracują policjanci. Wyznaczono objazd na drogę krajową nr 91 - na Radomsko. Według Kaczyńskiej, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w najbliższych godzinach.

To drugi w tym tygodniu karambol na dk 1 w okolicach Częstochowy. We wtorek na również remontowanym i zwężonym odcinku drogi w Kościelcu zderzyło się siedem samochodów, w tym dwa ciężarowe. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubelskie: Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

    Policja bada okoliczności tragicznego wypadku w Bychawie (woj. lubelskie). Motocyklista potrącił tam kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. 64-latka zmarła na miejscu. więcej