Śląskie: Ciężarna 16-latka zginęła w wypadku

Niedziela, 11 sierpnia 2013 (16:22)

​ 16-letnia dziewczyna będąca w 6-7 miesiącu ciąży zmarła po przewiezieniu do szpitala po wypadku drogowym w Orzeszu w powiecie mikołowskim (Śląskie). Lekarzom udało się uratować jej dziecko - urodziło się przez cesarskie cięcie. Do szpitala trafiło w sumie osiem osób.

Zdjęcie

Po wypadku osiem osób trafiło do szpitala /RMF
Po wypadku osiem osób trafiło do szpitala
/RMF

Jak podała śląska policja, do wypadku doszło w sobotę wieczorem na skrzyżowaniu ul. Żorskiej ze Szkolną w Orzeszu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca daewoo matiza nie zachował należytej ostrożności i skręcając w lewo, zderzył się z jadącym z przeciwnej strony volkswagenem golfem.

Jak podała policja, po wypadku osiem osób trafiło do szpitala. Najmłodsza z poszkodowanych - 10-letnia dziewczynka - po zbadaniu została zwolniona do domu.

Aspirant Maciej Dobrowolski z mikołowskiej policji powiedział, że po przewiezieniu do szpitala zmarła 16-letnia pasażerka matiza, która była w 6-7 miesiącu ciąży. Dziecko urodziło się przez cesarskie cięcie i obecnie przebywa pod stałą obserwacją lekarską.

Reklama

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:wypadek | ciąża | śląskie

Zobacz również

  • Starachowice: Auto uderzyło w latarnię. Dziewięciolatek w szpitalu

    W środę (20 maja) w Starachowicach doszło do groźnego wypadku. Samochód marki bmw najpierw uderzyło w latarnię, a następnie w bok drugiego pojazdu. Poszkodowany w zdarzeniu został podróżujący bmw... więcej