Śląskie: Chłopiec wypadł z samochodu

Środa, 10 czerwca (10:28)

Policjanci z Tarnowskich Gór (woj. śląskie) dotarli do nagrania, które zarejestrowała kamera jednej z posesji. Widać na nim, jak z jadącego samochodu osobowego wypada małe dziecko i omal nie zostaje przejechane zarówno przez samochód, z którego wypadło, jak i przez inny, nadjeżdżający pojazd. Choć zdarzenie nie zostało zgłoszone, funkcjonariusze przeprowadzili czynności i dotarli do kierowcy oraz pokrzywdzonego dziecka.

Zdjęcie

Tarnowskie Góry: Chłopiec wypadł z samochodu. /Policja Śląska /Policja
Tarnowskie Góry: Chłopiec wypadł z samochodu.
/Policja Śląska /Policja

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (8 czerwca) po południu w Tarnowskich Górach. Na zarejestrowanym przez kamerę znajdującą się na jednej z posesji nagraniu widać, jak ze skręcającego w lewo w ulicę Płonki samochodu osobowego wypada na jezdnię małe dziecko. Niewiele brakowało, a chłopca potrąciłby zarówno samochód, z którego wypadł, jak i jadący tuż za nim inny pojazd.

Choć zdarzenie było poważne, nikt nie poinformował o nim policji. Po obejrzeniu nagrania krążącego na jednym z komunikatorów społecznych, funkcjonariusze podjęli kroki wyjaśniające w tej sprawie.

Reklama

Śląskie: Czterolatek wypadł z samochodu /Policja

Jak informuje policja - ustalono, że volkswagenem kierował 30-letni mieszkanie Tarnowskich Gór, a z samochodu wypadł jego czteroletni syn. Dziecku nic się nie stało. Ojciec tłumaczył, że chłopiec siedział na przystosowanym do przewozu dzieci fotelu, jednak najprawdopodobniej wyślizgnął się z pasów i otworzył drzwi, gdy samochód skręcał w lewo.

"Aktualnie śledczy z tarnogórskiej komendy prowadzą czynności w kierunku narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu" - czytamy na stronie policji. Materiał zostanie przesłany do prokuratury.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

INTERIA.PL/Policja

Zobacz również

  • Śląskie: Zderzenie szkolnych autobusów. Ranne dzieci

    Siedem osób zostało w czwartek po południu (24 września) przewiezionych do częstochowskich szpitali po zderzeniu dwóch autobusów szkolnych w miejscowości Panki na północy woj. śląskiego.... więcej