Śląsk: Zderzenie trzech ciężarówek z osobówką. Nie żyją dwie osoby

Środa, 25 października 2017 (07:29)
Aktualizacja: Środa, 25 października 2017 (08:44)

W środę w nocy, na wysokości Mykanowa k. Częstochowy, w zderzeniu trzech ciężarówek i dwóch aut osobowych śmierć poniosły dwie osoby, cztery trafiły do szpitali.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Andrzej Sidor /Agencja FORUM
Zdj. ilustracyjne
/Andrzej Sidor /Agencja FORUM

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku. Początkowo służby ratownicze sądziły, że zderzyły się trzy ciężarówki i samochód osobowy. Nad ranem, gdy ugaszono pożar jednej z ciężarówek, okazało się, że pod naczepą znajduje się jeszcze jeden, zmiażdżony i zwęglony samochód.  

"W spalonym wraku znajdowały się zwęglone zwłoki dwóch osób" - poinformowała PAP rzeczniczka częstochowskiej policji podkom. Marta Ladowska.  

Ciężarówka, która przygniotła samochód osobowy, całkowicie spłonęła. Dopiero po ugaszeniu pożaru i podniesieniu resztek naczepy strażacy dojrzeli znajdujące się pod spodem zmiażdżone auto, a w nim zwłoki ofiar.  

Do wypadku doszło krótko po północy z wtorku na środę. Do szpitala trafiły cztery poszkodowane osoby. Na razie nie ma informacji, w jakim są stanie.  

Jak poinformowała podkom. Ladowska, czynności policyjne na miejscu wypadku potrwają jeszcze co najmniej kilka godzin. Policjanci wytyczyli objazd w kierunku Katowic; na skrzyżowaniu poprzedzającym miejsce wypadku policjanci kierują kierowców na lokalne drogi.  

Ruch drogą krajową nr 1 w kierunku Łodzi i Warszawy odbywa się normalnie. Policjanci apelują do jadących tamtędy kierowców, by nie doprowadzali do groźnych sytuacji poprzez hamowanie i przyglądanie się akcji, ponieważ spowalnia to ruch i zwiększa ryzyko kolejnych wypadków.

Reklama

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Mazowieckie: Po wypadku zablokowana droga krajowa

    Po wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki w miejscowości Kuczki-Kolonia (Mazowieckie) droga krajowa nr 12 na odcinku Radom – Zwoleń została zablokowana; wyznaczono objazd drogami... więcej