Śląsk: Śmieciarka potrąciła rowerzystkę. 14-latka nie żyje

Piątek, 23 marca (13:55)

​14-letnia dziewczyna zginęła w piątek w wypadku drogowym w Studzienicach, w powiecie pszczyńskim (Śląskie). Jadąca na rowerze do szkoły nastolatka została potrącona przez wyjeżdżającą z bocznej drogi śmieciarkę - podała policja.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Damian Klamka /East News
zdj. ilustracyjne
/Damian Klamka /East News

Zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w pszczyńskiej komendzie Wojciech Sobczak powiedział PAP, że do wypadku doszło na ul. Bażantów. 

"Samochód ciężarowy wywożący odpady, wyjeżdżając z bocznej drogi dojazdowej do posesji wyjechał na ul. Bażantów, wprost przed nadjeżdżającą na rowerze 14-latkę. W wyniku potrącenia, dziewczyna wpadła pod koła ciężarówki" - powiedział nadkom. Sobczak.

Reklama

Dziewczyna jechała z domu do szkoły, przejechała około 500 metrów. Na miejscu wypadku przez ponad godzinę trwała reanimacja nastolatki. "Zakończyła się niestety niepowodzeniem. Lekarze stwierdzili zgon" - powiedział policjant.

38-letni kierowca śmieciarki, mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, był trzeźwy. Miał wszystkie uprawnienia do prowadzenia pojazdu. "Nie wiadomo, dlaczego nie zauważył nastolatki. W wyniku wypadku doznał zapaści psychicznej. Jego stan uniemożliwiał jakikolwiek kontakt z nim. Został przewieziony do szpitala" - dodał nadkom. Sobczak.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:wypadek

Zobacz również

  • Łódzkie: Wypadek samochodu ciężarowego na S8. Utrudnienia

    Na utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy podróżujący we wtorek w Łódzkiem drogą S8 między węzłami Złoczew i Sieradz Południe. Doszło tam do wywrócenia się samochodu ciężarowego. W wyniku wypadku... więcej