​Śląsk: Samochód osobowy wjechał w nadjeżdżający pociąg

Wtorek, 30 kwietnia 2019 (18:43)

Dwie osoby zostały poważnie ranne w wypadku, do którego doszło we wtorek po południu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Radlinie (woj. śląskie). Osobowy ford wjechał tam w nadjeżdżający pociąg towarowy.

Zdjęcie

Wypadek; zdj. ilustracyjne /INTERIA.PL
Wypadek; zdj. ilustracyjne
/INTERIA.PL

Samochodem jechały dwie osoby. Jak wynika z informacji policji w Wodzisławiu Śląskim, jedną z nich do szpitala zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Stan rannego jest bardzo poważny.

Wypadek, a później lądowanie śmigłowca ratowniczego, na pewien czas zablokowały ruch na drodze krajowej nr 78, która na tym odcinku biegnie ulicą Rybnicką. Przewrócony na dach samochód jest doszczętnie zniszczony. Do czasu usunięcia skutków wypadku kierowcy jadący tą drogą muszą liczyć się z utrudnieniami.

Reklama

Okoliczności wypadku wyjaśnia wodzisławska policja. Dotychczas nie ustalono, dlaczego kierowca nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym. Jest on niestrzeżony, ale wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękową. Przed wjazdem na torowisko kierowcy mają obowiązek zatrzymania się.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Mazowieckie: Śmiertelny wypadek na dk 57, nie żyje 20-letni mężczyzna

    Na drodze krajowej nr 57 w miejscowości Rembielin (Mazowieckie) doszło do śmiertelnego wypadku drogowego, w którym zginął 20-letni mężczyzna - poinformował w poniedziałek rzecznik Komendy... więcej