Śląsk: Potrącił policjanta podczas próby ucieczki z narkotykami

Środa, 20 listopada 2019 (18:15)

Jeden z policjantów z Jastrzębia-Zdroju został potrącony przez 30-latka, który na widok patrolu wsiadł do samochodu i próbował uciekać. Mężczyzna miał przy sobie narkotyki i prowadził pojazd mimo sądowego zakazu.

Zdjęcie

Zdjęcie ilustracyjne /Adam Staśkiewicz /East News
Zdjęcie ilustracyjne
/Adam Staśkiewicz /East News

Jak podała w środę śląska policja, w nocy na ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu Zdroju dwaj mężczyźni na widok policji zaczęli uciekać. Jeden rzucił się do ucieczki pieszo, drugi natomiast wsiadł do samochodu i ruszył w stronę policjanta, potrącając go. Na szczęście funkcjonariusz nie doznał poważniejszych obrażeń.

Uciekający oplem 30-latek ignorował sygnały policjantów nakazujące mu zatrzymanie. Ostatecznie funkcjonariusze zajechali mu drogę. Po zatrzymaniu okazało się, dlaczego uciekinierzy chcieli uniknąć spotkania z policją. Chwilę wcześniej doszło do między nimi do transakcji narkotykowej. Przy obydwu znaleziono substancje odurzające.

Reklama

Za potrącenie policjanta, złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadanie i handel narkotykami 30-latek może trafić do więzienia na 10 lat. Drugiemu z mężczyzn grożą natomiast 3 lata pozbawienia wolności.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Wielkopolskie: Kierowca tira prowadził, mając w organizmie cztery promile alkoholu

    Cztery promile alkoholu w organizmie miał kierowca tira zatrzymany na obwodnicy Piły (woj. wielkopolskie). Prowadzona przez niego ciężarówka jechała całą szerokością drogi krajowej nr 11. 61-letni... więcej