Siedem osób rannych w zderzeniu busa z karetką

Czwartek, 12 września 2013 (11:43)
Aktualizacja: Czwartek, 12 września 2013 (14:35)

Do trzynastu wzrosła liczba osób poszkodowanych w zderzeniu karetki pogotowia i busa pasażerskiego - dowiedziała się PAP w Szpitalu Wojewódzkim w Kielcach. Dwie osoby są w stanie ciężkim.

Zdjęcie

Do zderzenia doszło na ulicy Krakowskiej w Kielcach. /Szymon Blik /Reporter
Do zderzenia doszło na ulicy Krakowskiej w Kielcach.
/Szymon Blik /Reporter

Wcześniej policja informowała o siedmiu poszkodowanych przewiezionych do szpitala.

Jak powiedział rzecznik świętokrzyskiej policji podkom. Grzegorz Dudek, do zderzenia doszło ok. godz. 9.30 na ul. Krakowskiej w Kielcach.

Reklama

Karetka pogotowia, jadąca nie na sygnale, zatrzymała się przed skrzyżowaniem na czerwonym świetle. Wtedy na jej tył najechał bus pasażerski, przewożący ok. 20-25 osób.

Do szpitala trafiło 13 osób. W najcięższym stanie jest ratownik z karetki pogotowia i pacjentka przewożona nią do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

Jak poinformowała ordynator Oddziału Ratowniczego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach Dorota Adamczyk-Krupska, ratownik jest nieprzytomny i przebywa na oddziale neurochirurgii, kobieta jest operowana, jej stan jest bardzo poważny.

Jak dodała, pozostali poszkodowani przechodzą badania. Nic nie wskazuje na to, że ich życiu zagraża jakieś niebezpieczeństwo. Są to osoby, które jechały busem oraz kierowca karetki; mają głównie urazy głowy i kończyn.

Droga w kierunku Krakowa jest już przejezdna.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 26-letni kierowca busa nie zachował należytej ostrożności i wjechał w karetkę - powiedział Dudek. Obaj kierowcy byli trzeźwi. 

Na miejscu pracują policjanci i strażacy. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

Policja apeluje o zgłaszanie się świadków tego zdarzenia.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:karetka | pogotowie

Zobacz również