Seria potrąceń pieszych na pasach

Środa, 4 grudnia 2013 (18:50)

Kolejny wypadek na przejściu dla pieszych. Tym razem w Raciborzu. Kierowca peugeota potrącił wczoraj aż trzy kobiety przechodzące po pasach. Jedna z nich zginęła.

Zdjęcie

Policja apeluje o ostrożność /Policja
Policja apeluje o ostrożność
/Policja

Do tragedii doszło przy ulicy Armii Krajowej w Raciborzu. Gdy kobiety przechodziły przez ulicę na pasach, idąc w kierunku pobliskiego kościoła, zostały potrącone przez samochód. Przewieziono je do szpitala.

Dwie z nich - w wieku 56 i 80 lat - odniosły liczne złamania. Stan trzeciej, również 80-latki, okazał się najgorszy. Jej wewnętrzne obrażenia były na tyle poważne, że nie udało się jej uratować.

Reklama

65-letni kierowca peugeota partnera został zatrzymany. Mężczyzna był trzeźwy.

Apel policji

To już kolejny śmiertelny wypadek na oznakowanym przejściu dla pieszych. W ubiegłym roku tylko w woj. śląskim doszło do 749 wypadków, w których 486 osób zostało rannych i 34 zginęły.

Zdarzają się oczywiste przypadki wejścia czy nawet wbiegnięcia pieszych na przejście tuż przed nadjeżdżającym pojazdem lub przy włączonym czerwonym świetle. W takich zdarzeniach kierowca najczęściej nie ma szans na zatrzymanie się w porę. Jednak wiele wypadków powodują kierujący, którzy nie zachowują szczególnej ostrożności zbliżając się do oznakowanych przejść dla pieszych, szczególnie tych bez sygnalizacji świetlnej.

Nawet niewielkie przekroczenie dopuszczalnej prędkości, brawura czy brak koncentracji, w połączeniu ze słabszą widocznością, może doprowadzić do tragedii. Zaparowane, czy zamarzające szyby i słabo działające wycieraczki podczas opadów, zdecydowanie potęgują zagrożenie.

Piesi sami również jednak mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo. Założenie, nawet małych, elementów odblaskowych zdecydowanie poprawia swoją widoczność w blasku reflektorów. Ma to znaczenie szczególnie w obecnej porze jesienno-zimowej. Zbliżający się samochód, z różnych przyczyn, może się czasami nie zatrzymać.

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

INTERIA.PL/Policja
Więcej na temat:potrącenie | wypadki drogowe

Zobacz również