Samochód wjechał w grupę osób. 6 ofiar

Środa, 1 stycznia 2014 (14:08)
Aktualizacja: Środa, 1 stycznia 2014 (16:08)

Po wypadku w Kamieniu Pomorskim, w którym zginęło sześć osób, jego sprawcy grożą zarzuty związane ze spowodowaniem katastrofy w ruchu lądowym - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.

Zdjęcie

Do wypadku doszło w Kamieniu Pomorskim /Map24.interia.pl
Do wypadku doszło w Kamieniu Pomorskim
/Map24.interia.pl

Za to przestępstwo popełnione w stanie nietrzeźwym grozi do 15 lat więzienia - dodała. Trwają czynności procesowe w tej sprawie - zaznaczyła.

Sprawca był pijany; ma 26 lat i, jak podaje policja, był już notowany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Reklama

Na miejscu zginęło 5 dorosłych osób i dziecko

W wypadku na ul. Szczecińskiej w Kamieniu Pomorskim (woj. zachodniopomorskie), do którego doszło przy przejeździe kolejowym, zginęło na miejscu pięć dorosłych osób, 9-letnie dziecko zmarło w szpitalu, dwoje pozostałych dzieci w stanie ciężkim przebywa w szpitalu w Szczecinie (wcześniej policja podawała, że udało się uratować tylko jedno dziecko).

Młody mężczyzna, mieszkaniec Kamienia Pomorskiego, kierujący osobowym bmw, miał w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu. Samochodem wraz z nim jechała młoda kobieta, która była trzeźwa.

Jak powiedziała rzeczniczka kamieńskiej Policji Marta Szołtun, sprawca został zatrzymany i będzie przesłuchiwany, gdy wytrzeźwieje.

Tragiczny wypadek w Kamieniu Pomorskim

liczba zdjęć: 6

Według wstępnych informacji ofiary wypadku to rodzina

Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński poinformował, że bliskim ofiar zostanie udzielona wszelka pomoc, materialna i psychologiczna.

Według wstępnych informacji ofiary wypadku to rodzina.

W miejscu gdzie doszło do tragicznego zdarzenia, pracują służby, w tym policja, prokurator. Przyjechał też wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz. Miejsce wypadku znajduje się w centrum miasta, przy skrzyżowaniu i przejeździe kolejowym. Po uderzeniu ciała ofiar zostały rozrzucone na przestrzeni kilkudziesięciu metrów, a bmw dachowało.

Zdjęcie

Do wypadku doszło w Kamieniu Pomorskim /Marcin Bielecki /PAP
Do wypadku doszło w Kamieniu Pomorskim
/Marcin Bielecki /PAP

Tragiczny wypadek w Kamieniu Pomorskim. 6 osób nie żyje (TVN24/x-news)

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Bobowicko: 8-latek zginął na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

    Ośmioletni chłopiec wtargnął pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w lesie w rejonie miejscowości Bobowicko w pow. Międzyrzeckim w Lubuskiem. Dziecko zginęło na miejscu. Okoliczności... więcej