Samochód uderzył w grupę pieszych

Sobota, 14 września 2013 (18:35)
Aktualizacja: Sobota, 14 września 2013 (19:01)

12 osób, w tym 5 dzieci, trafiło do szpitala w wyniku zderzenia dwóch aut, do którego doszło w sobotę wieczorem w centrum Radomia. Jeden z pojazdów wjechał w przechodzącą chodnikiem grupę pieszych.

Zdjęcie

Wsród rannych są dzieci /Włodzimierz Wasyluk /Reporter
Wsród rannych są dzieci
/Włodzimierz Wasyluk /Reporter

Jak poinformowała  Justyna Leszczyńska z radomskiej policji, do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Kelles-Krauza i Niedziałkowskiego. Najpierw zderzyły się ze sobą jadące w przeciwne strony pojazdy: audi i lancia. Następnie lancia odbiła się i wjechała na chodnik prosto w grupę przechodniów.

Do szpitala trafiło 10 pieszych, w tym 5 dzieci w wieku od 2 miesięcy do 7 lat oraz dwie pasażerki: jedna z lanci, druga z audi. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji wśród poszkodowanych jest także dwumiesięczne niemowlę, które wcześniej miało chrzest w pobliskim kościele.

Reklama

Obaj kierowcy, w wieku 21 i 24 lata, byli trzeźwi. Jeden i drugi twierdzi, że miał zielone światło. Przyczyny wypadku bada policja.

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:dzieci | ranni | wypadek | policja

Zobacz również

  • Karambol na zakopiance. Droga zablokowana

    W miejscowości Jawornik na drodze krajowej S7 czyli popularnej Zakopiance doszło w czwartek rano do zderzenia czterech samochodów. Zablokowane są dwa pasy w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku... więcej