S8: Ciężarówka uderzyła w samochód drogowców

Wtorek, 8 sierpnia 2017 (07:38)
Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia 2017 (09:11)

Pracownik z obsługi trasy S8 został śmiertelnie potrącony przez ciężarówkę podczas udzielania pomocy kierowcy, który zatrzymał się na drodze z powodu braku paliwa. Jedna osoba trafiła o szpitala.

"Przed godziną 6 rano we wtorek policja otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze S8, na terenie gminy Perzów w powiecie kępińskim. W tej chwili na miejscu zdarzenia jest prokurator" - powiedziała rzeczniczka prasowa policji w Kępnie Anna Lubojańska.

Jak powiedziała ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni kierowca busa, mieszkaniec okolic Pruszkowa, jadący w kierunku Wrocławia zatrzymał się na drodze ekspresowej S8 w gminie Perzów (pow. kępiński) z powodu braku paliwa. W tym czasie nadjechał pracownik firmy obsługującej trasę, 30-letni mieszkaniec okolic Wielunia.

Reklama

"Kiedy pracownik wlewał paliwo do baku busa, nadjechał samochód ciężarowy marki volvo, który śmiertelnie potrącił mężczyznę" - powiedziała Lubojańska. Kierowcę busa przewieziono do szpitala w Kępnie. Kierowca ciężarówki, mieszkaniec Zduńskiej Woli był trzeźwy.

Rzecznik prasowa poinformowała, że prawy pas drogi w kierunku Wrocławia jest zablokowany, ale ruch odbywa się lewym pasem jezdni.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Mazowieckie: Śmiertelny wypadek na dk 57, nie żyje 20-letni mężczyzna

    Na drodze krajowej nr 57 w miejscowości Rembielin (Mazowieckie) doszło do śmiertelnego wypadku drogowego, w którym zginął 20-letni mężczyzna - poinformował w poniedziałek rzecznik Komendy... więcej