S7: Zderzyło się dziesięć pojazdów

Poniedziałek, 19 listopada 2018 (19:48)
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 listopada 2018 (20:58)

Na S7 doszło do serii wypadków. Jak informuje GDDKiA, w miejscowości Stróża zderzyło się dziesięć pojazdów. Jako powód policja podaje trudne warunki pogodowe.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Adam Staśkiewicz /East News
Zdj. ilustracyjne
/Adam Staśkiewicz /East News

Do wypadku doszło w godzinach wieczornych na S7, na odcinku Rabka Zdrój-Myślenice.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na wiadukcie w Stróży zderzyło się dziesięć pojazdów - osiem samochodów osobowych i dwa ciężarowe.

Reklama

"Na wiadukcie doszło do czterech różnych wydarzeń z udziałem ośmiu samochodów" - informuje rzecznik myślenickiej policji st. sierż. Dawid Wietrzyk. Najpierw zderzyły się dwa samochody. Policja podaje, że powodem wypadku była oblodzona jezdnia. "Kierowcy pozostałych samochodów próbowali uniknąć kolizji z autami, które jako pierwsze uległy wypadkowi. Kilka samochodów wjechało w barierki na wiadukcie" - powiedział PAP policjant.

Jedna osoba została ranna i odwieziono ją do szpitala.

Droga była zablokowana w obu kierunkach. Aktualnie ruch w kierunku Zakopanego odbywa się już bez utrudnień. Nadal zablokowany jest pas w kierunku Krakowa, ruch w tę stronę odbywa się objazdem łącznicą węzła Stróża.

Na miejscu pracują straż pożarna i policja, która kieruje ruchem.Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Transportery z piwem zablokowały drogę. Trunek wypadł z ciężarówki przez rozerwaną plandekę

    Do nietypowego zdarzenia doszło w godzinach porannych na DK 73 w województwie świętokrzyskim. W Morawicy na drogę wypadło kilkanaście transporterów z piwem. więcej