Rzeszów: Zderzenie auta z szynobusem. Są ofiary śmiertelne

Środa, 19 grudnia 2018 (15:59)

Dwie osoby zginęły, a trzecia po reanimacji trafiła do szpitala po tym, jak osobowy volkswagen wjechał na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rzeszowie pod szynobus. Dk nr 9 jest już przejezdna – podała podkom. Ewelina Wrona z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Łukasz Solski /East News
Zdj. ilustracyjne
/Łukasz Solski /East News

Nadal wstrzymany jest natomiast ruch pociągów z Rzeszowa w kierunku Głogowa Małopolskiego.

Do wypadku doszło w środę przed godz. 15 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rzeszowie na ul. Warszawskiej. Jak podaje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, jest to przejazd kolejowo-drogowy z działającą sygnalizacją świetlną.

Reklama

Samochód wjechał pod pociąg relacji Rzeszów - Stalowa Wola.

Rzecznik podkarpackich strażaków mł. bryg. Marcin Betleja podał, że samochodem podróżowały trzy osoby, z których jedna zginęła na miejscu, a druga zmarła w drodze do szpitala. Trzecia po reanimacji na miejscu wypadku trafiła do szpitala.

"Uderzenie było tak silne, że samochód został przepchnięty przez pociąg na odległość około 150 metrów" - mówił Betleja. Dodał, że strażacy, aby ewakuować poszkodowanych z wraku samochodu, musieli rozcinać karoserię.

Podkom. Wrona poinformowała, że szynobusem podróżowało 58 osób, nikt nie został ranny. "Policjanci ustalili, że zarówno maszynista, jak i kierownik pociągu byli trzeźwi" - dodała.

Jakubowski podał w komunikacie, że w związku z wypadkiem ruch pociągów z Rzeszowa w kierunku Głogowa Małopolskiego został wstrzymany.

"Przewoźnik Przewozy Regionalne uruchamia zastępczą komunikację autobusową na odcinku Rzeszów - Stalowa Wola. Informacje o zmianach w komunikacji są na bieżąco przekazywane na stacjach i przystankach" - poinformował.

Przypomniał o zachowaniu ostrożności podczas przekraczania torów kolejowych na przejazdach, szczególnie przy złej pogodzie.

Na miejscu zdarzenia pracuje pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Okoliczności wypadku wyjaśni specjalna komisja.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Śmiertelny wypadek na A1. Sprawcy zbiegli, szuka ich policja

    Policja poszukuje dwóch mężczyzn podróżujących audi, które w czwartek rano (2 lipca) spowodowali wypadek na autostradzie A1 w okolicach Łodzi. Śmierć na miejscu poniósł 50-letni mieszkaniec Łodzi.... więcej