Rybnik: Zmarła 76-latka potrącona na pasach

Niedziela, 23 czerwca 2019 (13:19)

76-letnia kobieta zginęła w niedzielę po potrąceniu przez samochód osobowy na przejściu dla pieszych w Rybniku. Zmarła dwie godziny później, po przewiezieniu do szpitala – podała policja.

Zdjęcie

76-letni kobieta zginęła po potrąceniu przez auto na pasach w Rybniku /INTERIA.PL
76-letni kobieta zginęła po potrąceniu przez auto na pasach w Rybniku
/INTERIA.PL

Sierżant szt. Dariusz Jaroszewski z rybnickiej komendy powiedział PAP, że informację o wypadku przy ul. Wyzwolenia policja otrzymała ok. godz. 9.15. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który jednak ostatecznie nie został wykorzystany.

"Kobieta został potrącona na oznakowanym przejściu na pieszych. W ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. Niestety po dwóch godzinach otrzymaliśmy informację, że zmarła" - powiedział policjant.

Reklama

Kierowca samochodu, który potrącił kobietę ma 67 lat. Był trzeźwy, ale po wypadku policjanci - którzy wyjaśniają przyczyny tragedii - zatrzymali mu prawo jazdy.

To kolejny w ostatnich dniach śmiertelny wypadek w Rybniku. W piątek po południu 39-letni motocyklista jadący ulicą Rybnicką od strony Gliwic zderzył się z BMW, które prawdopodobnie skręcało na posesję. Kierujący motocyklem zmarł na miejscu. 30-latek kierujący BMW był trzeźwy. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 4-letnią dziewczynkę, która jechała razem z nim samochodem. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Dolnośląskie: 12-kilometrowy korek na A4 pod Wrocławiem

    12 kilometrów długości ma zator pojazdów na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Spowodowany jest on zwężeniem trasy w związku z remontem wiaduktu. Zalecany jest objazd - najlepiej już od węzła Legnica... więcej