Rybnik: Nie żyje 7-latek potrącony przez auto

Niedziela, 4 sierpnia 2019 (20:56)

Siedmioletni chłopiec zginął w niedzielę po południu w Rybniku (Śląskie) po potrąceniu przez samochód osobowy. Policja zatrzymała cztery jadące nim osoby – ustala szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Zdjęcie

W Rybniku siedmioletni chłopiec zginął po potrąceniu przez samochód /Interia.pl /INTERIA.PL
W Rybniku siedmioletni chłopiec zginął po potrąceniu przez samochód
/Interia.pl /INTERIA.PL

Jak poinformował PAP młodszy aspirant Dariusz Jaroszewski z rybnickiej policji, wypadek miał miejsce na ul. Hotelowej w rybnickiej dzielnicy Kamień - drodze wiodącej do ośrodka wypoczynkowego z kąpieliskiem.

"Z tego, co mi wiadomo, chłopiec zginął na miejscu. W zdarzeniu brał udział samochód osobowy opel corsa - ten pojazd został przez nas zabezpieczony. Zatrzymaliśmy również cztery osoby, które podróżowały tym pojazdem: dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn" - powiedział Jaroszewski.

Reklama

"Będziemy wyjaśniać, kto prowadził pojazd, czy był trzeźwy. Wszystkim tym osobom pobrano krew do badania, będziemy czekać na wyniki. Na miejscu była obecna prokurator, zostały wykonane wszystkie czynności, oględziny" - dodał policjant.

O wypadku poinformował po południu "Dziennik Zachodni". Gazeta przytacza m.in. relację strażaków, zgodnie z którą na miejsce przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale lekarz obecny na miejscu stwierdził zgon chłopca, dlatego odstąpiono od transportu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Podkarpackie: 21-letni motocyklista zginął w wypadku w Zawierzbiu

    21-letni motocyklista zginął w sobotę na drodze powiatowej w Zawierzbiu na Podkarpaciu. Motocykl, którym kierował mężczyzna, uderzył w tył samochodu dostawczego – poinformowała rzeczniczka prasowa... więcej