Ruszamy na święta. Policja zaczyna kontrole

Piątek, 20 grudnia 2013 (13:25)

Wzmożony ruch przed nami. Od dzisiejszego popołudnia zaczyna się okres świątecznych wyjazdów. Na głównych trasach w kraju i drogach wyjazdowych z aglomeracji należy się spodziewać większej liczby samochodów. Policja i inspekcja transportu drogowego zapowiadają wzmożone kontrole, które potrwają aż do Nowego Roku.

Zdjęcie

Ruszamy na święta, policja zaczyna kontrole /Paweł Skraba /Reporter
Ruszamy na święta, policja zaczyna kontrole
/Paweł Skraba /Reporter

Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji podkreśla, że obok brawury i nadmiernej prędkości najgroźniejsze jest zmęczenie. Dlatego policjanci apelują nie tylko do kierowców zawodowych o przerwy w dalekich trasach. Konkolewski podkreśla jak ważna jest choćby kilkunastominutowa przerwa, podczas której można napić się kawy czy herbaty i odświeżyć umysł. Wiele wypadków powodowanych jest w sytuacji obniżonej koncentracji, kiedy łatwiej popełniamy błędy za kierownicą.

W tym roku policjanci zatrzymali ponad 160 tysięcy pijanych kierowców. W święta również nie będzie dla nich taryfy ulgowej. - Depczemy po piętach tym, którzy łamią w jaskrawy sposób elementarne zasady bezpieczeństwa - powiedział Konkolewski.

Reklama

Od początku roku do wczoraj w ponad 34 tysiącach wypadków zginęło 3175 osób a ponad 42 tysiące zostało rannych.

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Zdjęcie


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Warmińsko-mazurskie: Dk 58 zablokowana po wypadku. Nie żyje rowerzystka

    Po wypadku, w którym zginęła rowerzystka, zablokowana jest droga krajowa nr 58 między Szczytnem a Jedwabnem (woj. warmińsko-mazurskie). Policja wprowadziła objazdy dla samochodów osobowych,... więcej