Ruch na trasach wlotowych do Warszawy i w mieście – płynny

Środa, 11 lutego 2015 (15:39)

Jak informuje rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski, ruch zarówno na trasach wlotowych do Warszawy, jak również w samym mieście odbywa się płynnie. Jak dotąd policja nie odnotowała żadnych incydentów związanych z protestem rolników.

Zdjęcie

Kolumna ciągników w Ryczołku na drodze krajowej nr 2 /Przemysław Piątkowski /PAP
Kolumna ciągników w Ryczołku na drodze krajowej nr 2
/Przemysław Piątkowski /PAP

W proteście przed resortem rolnictwa uczestniczy prawie 200 osób - wynika z informacji PAP zbliżonych do służb porządkowych. Z kolei organizatorzy demonstracji podają liczbę kilkuset osób.

- Na razie nie odnotowaliśmy żadnych incydentów - powiedział PAP rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski. - Apelujemy o to, żeby protesty odbywały się zgodnie z prawem. Mamy nadzieję, że protestujący będą stosować się do przepisów prawa - dodał.

Reklama

Z informacji PAP wynika, że z kolei kolumna ponad 140 ciągników zbliża się do miejscowości Zakręt k. Warszawy (od strony Siedlec). Ciągniki mają się zatrzymać na Trasie Lubelskiej na wysokości tej miejscowości. Ich kierowcy mają tam pozostać - takie ustalenia zapadły podczas spotkania organizatorów protestu z policjantami, które we wtorek odbyło się w KSP. Pozostali rolnicy, którzy przyjechali na demonstrację autokarami, przeszli przed resort rolnictwa z ul. Książęcej.

- Jesteśmy przygotowani. Gdyby ruch się nasilał, to policjanci będą kierować na objazdy - powiedział PAP rzecznik stołecznej policji st. asp. Mariusz Mrozek.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Małopolskie: Protest na zakopiance. Podwykonawcy nie otrzymują pieniędzy

    Od godz. 11 w Naprawie na zakopiance pikietują podwykonawcy odcinka drogi S7 Lubień-Naprawa, którzy nie otrzymali zapłaty za wykonane roboty. Zaległości generalnego wykonawcy firmy IDS-BUD za... więcej