Rowerzysta wjechał wprost pod tira. Opublikowano nagranie

Czwartek, 12 listopada (23:35)

W internecie opublikowano nagranie tragicznego wypadku, do jakiego doszło w Byczynie na Opolszczyźnie. 79-letni rowerzysta wjechał wprost pod koła tira wiozącego drewno. Kierowca ciężarówki nie miał najmniejszych szans na uniknięcie zderzenia. Zdarzenie zarejestrowała kamera zamontowana w aucie jadącym tuż za tirem.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Andrzej Sidor /Agencja FORUM
Zdj. ilustracyjne
/Andrzej Sidor /Agencja FORUM

Do wypadku doszło 23 października ok. południa na drodze krajowej nr 11 w Byczynie (woj. opolskie), tuż obok stacji benzynowej. 

Na nagraniu, które opublikowano dopiero teraz, widać ciężarówkę marki MAN z ładunkiem drewna jadącą w stronę Kluczborka. Jej kierowca zaczął hamować, a od strony stacji benzynowej nadjechał rowerzysta. Starszy mężczyzna wjechał na ulicę, nie zważając na linie ciągłe i jadące samochody. 

Reklama

Mimo gwałtownego hamowania kilkudziesięciotonowa ciężarówka potrzebowała znacznego odcinka, by móc się zatrzymać. Kierowca nie miał szans na uniknięcie zderzenia z rowerzystą.     

79-latek doznał bardzo ciężkich obrażeń. Został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala, gdzie zmarł wkrótce po przyjęciu na oddział ratunkowy. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Polsat News

Zobacz również

  • Karambol pod Mińskiem Mazowieckim. Jedna osoba nie żyje, 11 jest rannych

    Karambol pod Mińskiem Mazowieckim. Zderzyło się ośmiu samochodów. Jedna osoba nie żyje, a 11 jest rannych - podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Droga pomiędzy Kołbielą a Mińskiem... więcej