Rośnie kolejka tirów na granicy z Białorusią

Środa, 19 grudnia 2012 (22:30)

Już tysiąc trzysta ciężarówek oczekuje na odprawę przed polsko-białoruskim przejściem granicznym w Koroszczynie. Kolejka samochodów licząca 30 kilometrów rozpoczyna się na obwodnicy Białej Podlaskiej.

Zdjęcie

Kolejki tirów na granicy z Białorusią sięgają nawet 30 km. /PAP
Kolejki tirów na granicy z Białorusią sięgają nawet 30 km.
/PAP

Trochę lepiej jest w Bobrownikach i Kuźnicy, gdzie kierowcy stoją odpowiednio 25 i 20 godzin. Wzmożonych ruch przed świętami i nowym rokiem nie zaskakuje kierowców tirów, choć przyznają, że w tym roku stoi się wyjątkowo długo.

Oczekującym na odprawę najbardziej doskwiera brak możliwości skorzystania z normalnej toalety. Co prawda na całym odcinku kolejki zostało ustawionych kilka przenośnych kabin, ale jak mówią Informacyjnej Agencji Radiowej - lepiej do nich nie wchodzić.

Reklama

Kierowcy przyznają, że nie ma mowy też o porządnym śnie. - Jeśli ktoś przyśnie, kierowcy z tyłu objeżdżają go i traci następnych kilka godzin - relacjonuje jeden z oczekujących.

Z godziny na godzinę zwiększa się także ruch na przejściach dla samochodów osobowych. W Bobrownikach osoby wyjeżdżające na Białoruś muszą czekać już pięć godzin.

Cztery godziny czas oczekiwania wynosi w Kuźnicy, dwie w Sławatyczach. Po godzinie czekają wyjeżdżający z Polski przez przejścia w Terespolu lub Połowcach.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

PAP/IAR
Więcej na temat:TIR-y | kolejka | Granica

Zobacz również