Rolnicy paraliżują ruch. Sprawdź, gdzie spodziewać się korków

Poniedziałek, 7 stycznia 2013 (12:55)

Na drogach Pomorza, Dolnego Śląska, okolic Szczecina i Koszalina, a także ulicach Gdańska pojawiły się bardzo wolno jadące traktory, które paraliżują ruch. To ciąg dalszy protestu rolników, którzy domagają się większego nadzoru nad sprzedażą państwowej ziemi.


Zdjęcie

Mapa utrudnień spowodowanych protestem rolników /RMF24
Mapa utrudnień spowodowanych protestem rolników
/RMF24

Reklama

Traktory wyjechały na drogę krajową nr 6 w Goleniowie i Płotach i "dziesiątkę" w Stargardzie Szczecińskim. W każdym miejscu jest po 20-30 traktorów jadących w kolumnie z niewielką prędkością, co praktycznie paraliżuje ruch na trasach. Od godziny 13:00 identycznie na drodze nr 6. protestować będą rolnicy z Biesiekierza koło Koszalina.

Protestować będą też rolnicy z Pomorza, ale inaczej, niż pierwotnie zapowiadali. Wyjadą bowiem nie na drogi krajowe, a ulice Gdańska. O 13:00 wyruszą z dzielnicy Olszynka i jadąc przez centrum miasta, dotrą przed pomnik Trzech Krzyży. Komitet protestacyjny zapewnia, że ciągniki pojawią się też na drogach Dolnego Śląska.

Wiele wskazuje na to, że do protestu dotyczącego sprzedaży państwowej ziemi dołączą się rolnicy z innych regionów Polski.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Informacja własna

RMF24.pl
Więcej na temat:traktory | mapa

Zobacz również

  • Warszawa: Wypadek z udziałem autobusu. Kierowca wjechał w zaparkowane samochody

    We wtorek (7 lipca) doszło do wypadku z udziałem autobusu miejskiego w Warszawie. Jak podaje reporter TVN Warszawa - kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w trzy zaparkowane na ulicy... więcej