RMF24: Śnieżyca paraliżuje ruch na zakopiance

Poniedziałek, 9 lutego 2015 (18:04)
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 lutego 2015 (18:23)

Śnieżyca uprzykrza życie kierowcom podróżujących zakopianką pomiędzy Rabką a Nowym Targiem. Są samochody, które nie radzą sobie w takich warunkach i poruszają się z prędkością kilku kilometrów na godzinę.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Grzegorz Momot /PAP
zdj. ilustracyjne
/Grzegorz Momot /PAP

Od strony Krakowa utworzył się kilkukilometrowy korek. Od strony Zakopanego także kierowcy zaczynają mieć problemy, bo tiry mają kłopot z podjazdem w Nowym Targu. 

Piaskarki niestety także utknęły w korkach i nie mogą odśnieżyć oraz posypać najtrudniejszych odcinków drogi.

Reklama

IAR z kolei informuje, że w nocy wystąpią śnieżyce, gołoledź i mgły. Od zachodu kraju postępuje odwilż, a wraz z nią deszcze i roztopy. Ale na krańcach wschodnich i terenach górzystych nadal zima. Opady śniegu będą tam jeszcze intensywne.

Na wschodzie opady śniegu spowodują przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm, na Pogórzu Karpackim do 10 cm, w Karpatach - do 15 cm. Na pozostałym obszarze opady śniegu, deszczu ze śniegiem, miejscami marznącego deszczu powodującego gołoledź. W całym kraju widzialność ograniczona, w opadach śniegu i silnych zamgleniach miejscami do 1 km, gdzieniegdzie w mgłach do 200 m. Mgły będą utrudniać jazdę kierowcom jeszcze jutro w godzinach porannych, głównie na północnym-zachodzie.

(IAR/RMF)

Maciej Pałahicki

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Karambol na zakopiance. Droga zablokowana

    W miejscowości Jawornik na drodze krajowej S7 czyli popularnej Zakopiance doszło w czwartek rano do zderzenia czterech samochodów. Zablokowane są dwa pasy w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku... więcej