RMF24: Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Niedziela, 26 kwietnia 2015 (18:26)

Kilkanaście kilometrów trwał pościg lubelskich policjantów za kierowcą terenowego mitsubishi, który nie zatrzymał się do kontroli. Podczas ucieczki 39-latek uszkodził dwa radiowozy i chciał rozjechać funkcjonariusza. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany w Wierzchowiskach. Był pod wpływem alkoholu.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /
Zdj. ilustracyjne
/

W nocy policjanci chcieli zatrzymać w centrum Lublina samochód, którego kierowca jechał bardzo szybko. Mężczyzna wjechał też na chodnik. Kierowca zignorował jednak wezwania do zatrzymania się i ruszył do ucieczki. Na jednej z ulic wjechał na przydrożną latarnię, na kolejnej – w znak drogowy. Później jechał pod prąd.

Gdy drogę zablokowały mu radiowozy, uszkodził oba auta i dalej uciekał. Chwilę później kierowca mitsubishi stracił panowanie i wjechał w skarpę. Jeden z funkcjonariuszy próbował zatrzymać mężczyznę i wyjąć kluczyki ze stacyjki. Ten jednak dodał gazu i ruszył na policjanta. Na szczęście funkcjonariusz w porę odskoczył.

Reklama

Pościg za drogowym piratem, który uciekał w dodatku bez jednej opony, zakończył się po kilkunastu kilometrach, w Wierzchowiskach. Tam kierowca nagle zjechał z drogi krajowej, przejechał przez pasy zieleni i zatrzymał się na ogrodzeniu posesji.

Mężczyzna zaczął uciekać pieszo. Został złapany, gdy próbował przeskoczyć ogrodzenie.

39-letni lublinianin trafił do policyjnego aresztu. Badanie wykazało, że był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna był już kilkakrotnie notowany przez policjantów.

Wkrótce 39-latek usłyszy zarzuty. Dotyczyć będą one czynnej napaści na funkcjonariusza, niezatrzymania się do kontroli, jazdy po użyciu alkoholu i spowodowania kolizji.

Razem z 39-latkiem autem podróżował 16-latek. Za znieważenie policjantów odpowie przed sądem ds. rodziny i nieletnich.

(mpw)

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

RMF/Policja

Zobacz również

  • Lubelskie: Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

    Policja bada okoliczności tragicznego wypadku w Bychawie (woj. lubelskie). Motocyklista potrącił tam kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. 64-latka zmarła na miejscu. więcej