RMF: Wypadek auta z grupą 18-latków. Dwie ofiary

Środa, 2 października 2019 (14:24)
Aktualizacja: Środa, 2 października 2019 (15:33)

Tragiczny wypadek na drodze w Gorlicach w Małopolsce. Zginęło dwóch 18-latków - informuje aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek z gorlickiej policji.

Zdjęcie

Gorlice: Auto z grupą pięciu 18-latków zderzyło się z ciężarówką. Zginęły dwie osoby /Interia.pl /INTERIA.PL
Gorlice: Auto z grupą pięciu 18-latków zderzyło się z ciężarówką. Zginęły dwie osoby
/Interia.pl /INTERIA.PL

Na ulicy Sikorskiego doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. 

- Zderzyły się auto osobowe alfa romeo i samochód ciężarowy. Osobówką podróżowało pięciu chłopców w wieku 18 lat. Niestety zginął kierowca i jeden z pasażerów tego samochodu - informuje aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek z gorlickiej policji. 

Pozostałe trzy osoby podróżujące autem osobowym oraz dwie osoby podróżujące ciężarówką odniosły lekkie obrażenia. Nic nie zagraża ich życiu i zdrowiu. 

Jak podaje "Gazeta Krakowska", z relacji strażaków wynika, że za wypadek nie ponosi winy kierowca ciężarówki. Nie miał on najmniejszych nawet szans, by uniknąć zderzenia. 

Reklama

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności tragedii. - Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza z prokuratorem, którzy dokonują oględzin miejsca wypadku. Droga na odcinku od ul. Korczaka do ul. Wyszyńskiego była zablokowana. Powołany biegły do spraw rekonstrukcji wypadków wypowie się co do przebiegu i przyczyny wypadku. Ustali także, z jaką prędkością poruszały się pojazdy - powiedział rzecznik gorlickiej policji Grzegorz Szczepanek.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również