RMF: Warszawiaków czeka komunikacyjny horror

Piątek, 25 listopada 2016 (07:10)

Komunikacyjny horror i ogromne utrudnienia czekają mieszkańców Warszawy. Wieczorem rozpocznie się rozbudowa drugiej linii metra. Rozkopane zostaną ulice warszawskiej Woli, przez co mieszkańcy zachodnich dzielnic stolicy będą mieć kłopot z dotarciem do centrum.

Zdjęcie

Okolice planowanej stacji metra Młynów w Warszawie /Marcin Obara /PAP
Okolice planowanej stacji metra Młynów w Warszawie
/Marcin Obara /PAP

Drogowcy zamkną dla kierowców część ulicy Górczewskiej. - Na razie jest tu spokojnie, ruch samochodów jest płynny - relacjonuje o poranku reporter RMF FM Michał Dobrołowicz.

Jednak za kilkanaście godzin kierowcy już nie wjadą na dwa fragmenty Górczewskiej - między Płocką i Aleją Prymasa Tysiąclecia, a Elekcyjną a wjazdem do centrum handlowego.

Reklama

- Właśnie tutaj na chodniku są już barierki, które wieczorem zablokują wjazd na jezdnię. Są też żółte tablice informujące, że w tym miejscu powstanie wykop o głębokości 16 metrów - pod budowę nowej stacji metra - dodaje dziennikarz RMF FM. 

- Ta zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała do końca roku 2019 - zapowiada Krzysztof Piasecki, kierownik projektu. Efekt ma być taki, że w grudniu za trzy lata w stolicy będą trzy nowe stacje metra - na odcinku liczącym ponad trzech kilometrów.

Michał Dobrołowicz

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubelskie: Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

    Policja bada okoliczności tragicznego wypadku w Bychawie (woj. lubelskie). Motocyklista potrącił tam kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. 64-latka zmarła na miejscu. więcej