RMF: Tragiczny wypadek w Rudzie Śląskiej. Samochód wjechał w cztery kobiety

Środa, 12 grudnia 2018 (21:17)
Aktualizacja: Środa, 12 grudnia 2018 (22:23)

W Rudzie Śląskiej kierowca samochodu osobowego potrącił cztery osoby. Jedna z kobiet zmarła - informuje RMF FM. Miała 77 lat.

Zdjęcie

(zdjęcie ilustracyjne) /123RF/PICSEL
(zdjęcie ilustracyjne)
/123RF/PICSEL

Do wypadku doszło w rejonie przystanku przy ul. Orzegowskiej, gdzie zatrzymał się autobus linii 146, którym podróżowały kobiety.

W chwili, gdy wjechał w nie volkswagen caddy, znajdowały się na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych.

Reklama

"W kobiety, które opuściły autobus, wjechał volkswagen caddy" - relacjonował mł. asp. Roman Aleksandrowicz, pełniący obowiązki oficera prasowego policji w Rudzie Śląskiej. Kierowca volkswagena to 60-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. W chwili wypadku był trzeźwy.

Kierowca powiedział policjantom, że nie widział kobiet na przejściu. Dopiero gdy w nie wjechał, miał poczuć lekkie uderzenie.

"W wyniku reanimacji udało się na pewien czas przywrócić poszkodowanej funkcje życiowe, które jednak później ustały. Kobieta poniosła śmierć" - poinformował policjant. 

W środę wieczorem na miejscu wypadku nadal pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Wyjaśniane są okoliczności zdarzenia. Kierowca samochodu jest w dyspozycji policji i prokuratury. Stan zdrowia trzech poszkodowanych kobiet nie jest na razie znany. Wstępne oględziny na miejscu wypadku wskazywały, że obrażenia są poważne.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

PAP/RMF

Zobacz również

  • Na A4 spłonął samochód. Trasa na Wrocław była zablokowana

    Strażacy ugasili samochód, który zapalił się na opolskim odcinku autostrady A4. Na czas akcji ratowniczej droga w kierunku Wrocławia była zablokowana. więcej