RMF: Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Lubuskiem

Czwartek, 1 listopada 2018 (11:42)
Aktualizacja: Czwartek, 1 listopada 2018 (13:02)

​Jedna osoba nie żyje, a trzy są ranne po zderzeniu szynobusa z autem osobowym między Zwierzynkiem a Sarbiewem w woj. lubuskim - informuje RMF FM. W związku z wypadkiem został wstrzymany ruch pociągów na linii Gorzów Wlkp. – Krzyż Wielkopolski.

Zdjęcie

Wypadek w woj. lubuskim /Piotr Jędzura /East News
Wypadek w woj. lubuskim
/Piotr Jędzura /East News


Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Wstępne ustalenia policji mówią o niedostosowaniu się kierowcy osobówki do znaku stop.

Z ustaleń policji wynika, że 32-latka kierująca Citroenem C4 wjechała wprost przed nadjeżdżający pociąg (tzw. szynobus) relacji Gorzów - Krzyż. W wyniku uderzenia auto zsunęło się z nasypu i dachowało.

Reklama

W wypadku zginęła 57-letnia matka kierującej. Dwie inne osoby z jej rodziny - 38-letnia kobieta i 11-letnia dziewczynka - zostały ranne. Obie wraz z 32-latką zostały zabrane przez pogotowie do szpitala w Gorzowie. W akcji brał udział śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z pasażerów i obsługi pociągu nikt nie ucierpiał.

Do czasu zakończenia oględzin miejsca wypadku, prowadzonych przez policjantów i prokuratora, ruch pociągów został wstrzymany. PKP uruchomiło autobusową komunikację zastępczą. Utrudnień w ruchu drogowym nie ma, gdyż do tragedii doszło na podrzędnej drodze.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

RMF FM/PAP

Zobacz również

  • Mazowieckie: Śmiertelny wypadek na dk 57, nie żyje 20-letni mężczyzna

    Na drodze krajowej nr 57 w miejscowości Rembielin (Mazowieckie) doszło do śmiertelnego wypadku drogowego, w którym zginął 20-letni mężczyzna - poinformował w poniedziałek rzecznik Komendy... więcej