RMF: Śnieg i błoto. Fatalne warunki na drogach

Poniedziałek, 20 listopada 2017 (07:45)

Na Podhalu sypnęło śniegiem, warunki na drogach są fatalne – ostrzegają słuchacze, dzwoniąc na Gorącą Linię RMF FM. Śnieg i błoto pośniegowe utrudnia też jazdę na drogach województwa warmińsko-mazurskiego.

Zdjęcie

Śnieg i błoto; zdj. ilustracyjne /P.Dziurman /Reporter
Śnieg i błoto; zdj. ilustracyjne
/P.Dziurman /Reporter

Drogi na południu Polski są śliskie. "Trasa Zakopane-Nowy Targ-Jabłonka - warunki fatalne" - informuje słuchaczka RMF FM.

Przez noc w okolicach Nowego Targu spadło 15 centymetrów śniegu. Śnieg jest także w Nowym Sączu, Limanowej i Rabce Zdroju. Drogowcy informują, że zakopianka jest przejezdna, ale kierowcy mogą mieć kłopoty na lokalnych drogach. I tak na przykład na jednej z nich - z Pieniążkowic do Bielanki - na wzniesieniu utknął tir.

Reklama

Biało jest też w północno-wschodniej Polsce. Jak ostrzega reporter RMF FM Piotr Bułakowski, śnieg i błoto pośniegowe zalegają na drogach na zachodzie województwa warmińsko-mazurskiego. Uważać trzeba m.in. na krajowej S7 na trasie z Miłomłyna do Nidzicy oraz na "16" Olsztyn-Ostróda. W tym rejonie pracuje już 27 pługów i solarek.

Według prognoz synoptyków, dziś w Polsce będzie padać deszcz ze śniegiem, a lokalnie - sam śnieg.

Podobnie będzie też w nocy i jutro.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:warunki na drogach

Zobacz również

  • Świętokrzyskie: Kierowca zjechał do rowu. Miał blisko cztery promile alkoholu

    3,9 promila alkoholu w organizmie miał 40-letni kierowca volkswagena, który wjechał do rowu w miejscowości Św. Katarzyna w województwie świętokrzyskim. Mężczyźnie nic się nie stało, ale grozi mu... więcej