RMF FM: Oberwanie chmury nad Krakowem. Spore utrudnienia na A4 i opóźnione loty

Wtorek, 26 lipca 2016 (17:22)

Spore problemy na autostradzie A4 po oberwaniu chmury nad Krakowem. Z tego powodu także kilka samolotów nie odleciało o czasie z lotniska w Balicach.

Zdjęcie

Usuwanie skutków ulewy; zdj. ilustracyjne /Łukasz Dejnarowicz /Agencja FORUM
Usuwanie skutków ulewy; zdj. ilustracyjne
/Łukasz Dejnarowicz /Agencja FORUM

Na A4 między zjazdem na lotnisko w Balicach a stopniem wodnym Kościuszko - w obie strony - ustawiły się spore kolejki samochodów. Korki liczą po ok. 2 kilometry. Według drogowców jedyny ich powód to rzęsisty deszcz, który jednak już powoli przechodzi. 

Sam zjazd na lotnisko z A4 nie jest i nie będzie zamknięty, mogą tam jednak występować czasowe utrudnienia w ruchu ze względu na przejazd specjalnych pojazdów np. radiowozów bądź wozów strażackich.

Reklama

W centrum miasta nie jest wcale lepiej - Aleją Trzech Wieszczów ciągle bardzo powoli suną auta, ale jak informuje krakowska policja - ta ulica zostanie zamknięta dla ruchu. Przejechać nie będzie można od Ronda Grunwaldzkiego aż do Czarnowiejskiej. Wciąż zamknięte są też ulice Stradomska, Piłsudskiego i Franciszkańska.

Po nawałnicy opóźnionych było 8 rejsów na krakowskim lotnisku w Balicach. Szefostwo portu wezwało też strażaków do wypompowywania wody. Ta wdarła się między innymi na wielopoziomowy parking. W niektórych miejscach jej głębokość dochodziła do kilkunastu centymetrów. 

Przed głównym wejściem i na dojeździe do portu także utworzyło się spore bajoro. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży z pompami. 

Krzysztof Zasada, Paweł Balinowski, Paweł Pawłowski

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:ulewa

Zobacz również

  • Duże utrudnienia na Zakopiance z powodu opadów śniegu. "Sytuacja opanowana"

    ​Intensywne opady śniegu sprawiły, że w piątek rano kierowcy stanęli w kilometrowych korkach na drodze krajowej nr 7, czyli popularnej Zakopiance. - Sytuacja została opanowana - poinformował... więcej