RMF: Czarna seria wypadków motocyklowych na podhalańskich drogach

Niedziela, 9 lipca 2017 (11:59)

Jak informuje dziennikarz RMF FM Maciej Pałahicki, od piątku na podhalańskich drogach doszło do pięciu zdarzeń drogowych, w których zginęło troje motocyklistów, a troje zostało rannych.

Zdjęcie

Wypadek; zdj. ilustracyjne /Piotr Jędzura /Reporter
Wypadek; zdj. ilustracyjne
/Piotr Jędzura /Reporter

Do najpoważniejszego wypadku doszło w piątek po południu: na krajowej siódemce w Podwilku miedzy Rabką Zdrojem a Chyznem. Dwoje motocyklistów z Finlandii zderzyło się czołowo z samochodem osobowym, który nagle zjechał na ich pas ruchu. Oboje zginęli na miejscu. 

W sobotę w niedalekiej Skawie 26-letni motocyklista wypadł z drogi i uderzył w słup energetyczny. Niestety, nie przeżył tego wypadku. 

Reklama

W sąsiedniej Rabce-Zdroju na zakopiance kolejny motocyklista uderzył w tył samochodu i ze złamaną nogą został odwieziony do szpitala. 

Inny kierowca motocykla został ranny w Kościelisku, kiedy samochód osobowy zajechał mu drogę, a kolejny uderzył w bariery ochronne na zakopiance. 

Policjanci apelują do kierowców jednośladów o ostrożną jazdę, a do kierujących samochodami o zwracanie większej uwagi  na tych poruszających się na motocyklach.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:wypadek

Zobacz również

  • Dolnośląskie: Zderzenie samochodu ciężarowego i busa. Zginęły dwie osoby

    Dwie osoby zginęły w wyniku zderzenia samochodu ciężarowego i busa na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Szczytna – poinformowała w sobotę (24 października) oficer prasowa kłodzkiej policji... więcej