Przywrócono ruch na drodze nr 5 niedaleko Żnina

Piątek, 31 stycznia 2014 (10:42)
Aktualizacja: Piątek, 31 stycznia 2014 (13:35)

Zderzenie dwóch ciężarówek spowodowało zablokowanie w piątek na kilka godzin odcinka drogi krajowej nr 5, między Żninem (Kujawsko-Pomorskie) i Gnieznem (Wielkopolskie). Kierowcy obu pojazdów trafili do szpitala.

Zdjęcie

Wypadek w Czewujewie /123/RF PICSEL
Wypadek w Czewujewie
/123/RF PICSEL


-Do wypadku doszło przed godz. 10 w Czewujewie, na terenie powiatu żnińskiego. Według wstępnych ustaleń, na zakręcie jedna z ciężarówek najechała na zaspę śnieżną i została "zarzucona" na sąsiedni pas ruchu, którym nadjeżdżał z przeciwka inny pojazd - poinformował oficer prasowy Komendy Policji w Żninie Krzysztof Jaźwiński.

Kierowcy obu ciężarówek zostali przewiezieni do szpitala, ale w opinii lekarzy ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Reklama

- W miejscu zdarzenia udało się już częściowo odblokować przejazd i ruch odbywa się wahadłowo, a w pobliżu miejscowości wytyczono tymczasowe objazdy, by rozładować korki. Kierowcy muszą się jednak liczyć z utrudnieniami do czasu całkowitego usunięcia uszkodzonych w zderzeniu pojazdów - zaznaczył rzecznik.

Przyczyny i okoliczności wypadku ustala policja.

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:wypadki drogowe

Zobacz również

  • ​Pomorskie: Autobus zderzył się z samochodem. Trzy osoby zginęły

    Czekamy na informacje o stanie zdrowia wszystkich poszkodowanych w wypadku - powiedział wojewoda pomorski Dariusz Drelich, który przyjechał do Mierzyna (woj. pomorskie), gdzie doszło do wypadku... więcej