Przewrócona cysterna na drodze z Jasła do Pilzna

Wtorek, 27 listopada 2012 (09:29)

Przejezdna jest już droga krajowa nr 73 prowadząca z Jasła do Pilzna. We wtorek trasa była zablokowana około dwóch godzin po wywróceniu się w miejscowości Bukowa (woj. podkarpackie) cysterny przewożącej lepik asfaltowy.

Bartosz Wilk z zespołu prasowego poinformował, że na miejscu nie utworzyły się korki, chociaż samochody ciężarowe musiały czekać na odblokowanie trasy; dla aut osobowych zorganizowano objazdy.

Jak poinformował rzecznik podkarpackich strażaków st. bryg. Marcin Betleja, za pomocą specjalistycznych dźwigów strażacy spróbują podnieść przewróconą cysternę, w której znajduje się około 25 ton substancji. Nie ma natomiast, wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, konieczności przepompowania lepiku. Nie stwierdzono jego wycieku ze zbiornika.

Reklama

Cysterną jechało dwóch mężczyzn; jeden z nich wyszedł o własnych siłach, drugi został zakleszczony w kabinie i strażacy musieli rozcinać blachę, aby mógł się wydostać. Został przewieziony do szpitala.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Karambol na zakopiance. Droga zablokowana

    W miejscowości Jawornik na drodze krajowej S7 czyli popularnej Zakopiance doszło w czwartek rano do zderzenia czterech samochodów. Zablokowane są dwa pasy w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku... więcej