Przewrócona ciężarówka na śląskim odcinku A4. Utrudnienia

Poniedziałek, 10 czerwca 2019 (09:13)
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 czerwca 2019 (13:09)

Służbom pracującym na miejscu wypadku na autostradzie A4 w pobliżu Gliwic udało się już odblokować jeden z pasów ruchu w kierunku Katowic. Jazda w kierunku Wrocławia odbywa się już normalnie, po obu pasach - przekazała policja.

Zdjęcie

Do wypadku doszło na autostradzie A4 w Gliwicach; zdj. ilustracyjne /INTERIA.PL
Do wypadku doszło na autostradzie A4 w Gliwicach; zdj. ilustracyjne
/INTERIA.PL

W poniedziałek rano kierowca tira stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pas zieleni rozdzielający dwa kierunki jazdy. Przewożący arkusze blachy pojazd przewrócił się na bariery, ładunek znalazł się na jezdni. Przez pewien czas ruch na autostradzie był całkowicie zablokowany w obu kierunkach.

"Dość szybko udało się udrożnić jeden z pasów ruchu w kierunku Wrocławia, a później także drugi. Krótko po południu przywrócono ruch na jednym z pasów w kierunku Katowic" - powiedział rzecznik gliwickiej policji podinspektor Marek Słomski.

Reklama

Chwilę wcześniej dyżurny komisariatu autostradowego w Gliwicach informował, że za pomocą dźwigu ustawiono na koła tira, który uległ wypadkowi. Policja zaznacza, że sprzątanie po wypadku jeszcze trwa i całkowite przywrócenie ruchu na autostradzie może zająć jeszcze kilka godzin.

Wszystko wskazuje na to, że przyczyną wypadku było pęknięcie opony. Na miejscu pracowały wszystkie wzywane w takich sytuacjach służby, lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym ranny kierowca ciężarówki został zabrany do szpitala.

Po wypadku policja wyznaczyła objazdy - na jednym z nich, na drodze krajowej nr 88 zderzyły się dwie ciężarówki, trzeba było wprowadzić ruch wahadłowy.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Pomorskie: Motocyklista zginął w wyniku zderzenia ze śmieciarką

    46-letni motocyklista zginął w wyniku zderzenia ze śmieciarką. Do wypadku doszło w czwartek 21 maja rano w pobliżu miejscowości Wygoda (woj. pomorskie). Droga krajowa nr 20 jest zablokowana -... więcej