Przewrócona ciężarówka blokuje DTŚ-kę. Kierowcy utknęli w korku

Czwartek, 28 czerwca 2018 (08:48)
Aktualizacja: Czwartek, 28 czerwca 2018 (10:33)

O porannych kłopotach na drogach informują RMF FM słuchacze ze Śląska. Na trasie w Świętochłowicach - na jezdni w kierunku Gliwic - przewróciła się ciężarówka.

Jedna z głównych dróg w aglomeracji śląskiej - Drogowa Trasa Średnicowa - została w czwartek rano zablokowana w Świętochłowicach w kierunku na Gliwice. Wywrócił się tam tir przewożący kauczuk syntetyczny.

Policja zapewnia, że dzięki zorganizowanym objazdom ruch przebiega płynnie. Nie wiadomo, kiedy trasa zostanie odblokowana - ciężarówkę trzeba podnieść, co utrudnia jej ładunek. Według wstępnych ustaleń, przyczyną zdarzenia było niedostosowanie przez kierowcę prędkości do panujących warunków; w regionie od rana pada deszcz.

Reklama

Wcześniej w czwartek utrudniony był też przejazd inną ważną trasą - drogą krajową nr 1 w Koziegłowach po kolizji trzech tirów, ale ta droga jest już przejezdna.

To nie jedyny wypadek o poranku w Śląskiem. Na krajowej jedynce w Koziegłowach zderzyły się trzy ciężarówki. Ta trasa została już odblokowana.


 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

RMF FM/PAP

Zobacz również

  • Pijany 33-latek wiózł w aucie czworo dzieci. Nie miał prawa jazdy

    Pijany mężczyzna wiózł w samochodzie czworo dzieci. Zatrzymano go w poniedziałek 1 czerwca w okolicy Wejherowa na Pomorzu. 33-latek miał półtora promila alkoholu w organizmie. więcej