Przewrócona ciężarówka blokuje DTŚ-kę. Kierowcy utknęli w korku

Czwartek, 28 czerwca (08:48)
Aktualizacja: Czwartek, 28 czerwca (10:33)

O porannych kłopotach na drogach informują RMF FM słuchacze ze Śląska. Na trasie w Świętochłowicach - na jezdni w kierunku Gliwic - przewróciła się ciężarówka.

Jedna z głównych dróg w aglomeracji śląskiej - Drogowa Trasa Średnicowa - została w czwartek rano zablokowana w Świętochłowicach w kierunku na Gliwice. Wywrócił się tam tir przewożący kauczuk syntetyczny.

Policja zapewnia, że dzięki zorganizowanym objazdom ruch przebiega płynnie. Nie wiadomo, kiedy trasa zostanie odblokowana - ciężarówkę trzeba podnieść, co utrudnia jej ładunek. Według wstępnych ustaleń, przyczyną zdarzenia było niedostosowanie przez kierowcę prędkości do panujących warunków; w regionie od rana pada deszcz.

Reklama

Wcześniej w czwartek utrudniony był też przejazd inną ważną trasą - drogą krajową nr 1 w Koziegłowach po kolizji trzech tirów, ale ta droga jest już przejezdna.

To nie jedyny wypadek o poranku w Śląskiem. Na krajowej jedynce w Koziegłowach zderzyły się trzy ciężarówki. Ta trasa została już odblokowana.


 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

RMF FM/PAP

Zobacz również

  • Podkarpackie: Zderzenie pięciu aut

    W miejscowości Pisarowce koło Sanoka na Podkarpaciu doszło do zderzenia pięciu samochodów. Droga krajowa nr 28 była całkowicie zablokowana przez około dwie godziny. więcej