Prawie 50 kolizji po opadach śniegu na Śląsku

Środa, 29 listopada 2017 (10:25)

Poranne opady śniegu spowodowały, że warunki na drogach były trudne. Teraz drogi krajowe i autostrady są przejezdne. Na trasie Imielin-Mysłowice Brzezinka wstrzymano ruch pociągów.

Zdjęcie

Pogoda utrudniła ruch na drogach /Gorąca Linia RMF FM /
Pogoda utrudniła ruch na drogach
/Gorąca Linia RMF FM /

W nocy z wtorku na środę w woj. śląskim spadło sporo śniegu. Z tego powodu o poranku warunki na drogach były trudne. Jak podał PAP Łukasz Gromecki ze śląskiej policji, dotąd w regionie odnotowano 48 kolizji. Nie ma osób poszkodowanych.

Gromecki zaznaczył, że warunki na drogach pogarszał poranny natężony ruch, tworzyły się korki, jednak teraz sytuacja powinna się stabilizować. Dodał też, że najczęstszą przyczyną tych kolizji była nieostrożna jazda, m.in. niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Reklama

Magdalena Iwańska z Kolei Śląskich poinformowała, że do utrudnień związanych z warunkami atmosferycznymi doszło na odcinku Imielin-Mysłowice Brzezinka. Tam gałęzie - najprawdopodobniej pod ciężarem śniegu - obniżyły się na sieć trakcyjną, w związku z czym ruch został tam czasowo wstrzymany aż do usunięcia tych przeszkód.

W tym czasie pasażerowie muszą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Iwańska podała, że opóźnienia na tym odcinku mogą wynosić około godziny.

Według synoptyków, w środę w woj. śląskim temperatura wyniesie maksymalnie od 1 do 3 stopni Celsjusza. Możliwe są opady: początkowo śniegu, a później deszczu i deszczu ze śniegiem. W nocy ze środy na czwartek zapowiadane są również opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Prognozowany wtedy przyrost pokrywy śnieżnej w rejonach podgórskich i w górach wynosi do 6 cm.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubelskie: Samochód dachował. Nie żyje 40-latek

    40-letni kierowca volkswagena golfa zginął w sobotę, gdy jego auto wpadło do rowu i dachowało na lokalnej drodze w pobliżu Radzynia Podlaskiego (Lubelskie). Okoliczności wypadku są wyjaśniane –... więcej