Pożar dwóch aut na A2. Jedna osoba poszkodowana

Środa, 8 stycznia (14:42)

W środę około godz. 13:15 na poznańskim odcinku autostrady A2 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. Po zdarzeniu, oba pojazdy się zapaliły. Jedna osoba jest ranna, ruch na A2 w kierunku Świecka wstrzymano.

Zdjęcie

Odnoga do autostrady A2, zdj. ilustracyjne /Marek Bazak /East News
Odnoga do autostrady A2, zdj. ilustracyjne
/Marek Bazak /East News

Dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej przekazał, że do wypadku doszło na 173 km autostrady A2 między węzłami Poznań Wschód i Krzesiny. Po wypadku zapaliły się oba uczestniczące w nim samochody. Auta zostały już ugaszone. W zderzeniu ucierpiała jedna osoba.

Renata Rychlewska ze spółki Autostrada Eksploatacja poinformowała, że trasa w kierunku Świecka została zablokowana, a ze względu na akcję służb ratowniczych w miejscu zdarzenia wyłączono z ruchu jeden pas w kierunku Warszawy. "Prawdopodobnie zostanie wyznaczony objazd. Kierowcy jadący w kierunku Świecka powinni zjechać z A2 na węźle Poznań Wschód i wrócić na autostradę np. na węźle Poznań Luboń" - powiedziała.

Reklama

Utrudnienia mogą potrwać trzy godziny.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubelskie: Samochód dachował. Nie żyje 40-latek

    40-letni kierowca volkswagena golfa zginął w sobotę, gdy jego auto wpadło do rowu i dachowało na lokalnej drodze w pobliżu Radzynia Podlaskiego (Lubelskie). Okoliczności wypadku są wyjaśniane –... więcej