Powroty z Sylwestra. Zakopianka stoi w korku

Poniedziałek, 2 stycznia 2017 (13:48)

Pięć godzin trwa w poniedziałek w godzinach południowych podróż samochodem z Zakopanego do Krakowa. Witający nowy rok pod Tatrami turyści wyruszyli do swoich domów.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /123/RF PICSEL
Zdj. ilustracyjne
/123/RF PICSEL

"Zakopane w centrum miasta jest zakorkowane. Sznur aut stoi wzdłuż zakopianki w kierunku Nowego Targu. Wygląda na to, że wszyscy sylwestrowicze wybrali poniedziałek na powrót do domów" - powiedział PAP rzecznik zakopiańskiej policji Krzysztof Waksmundzki.

Najgorsza sytuacja jest przy wyjeździe z Zakopanego. Policjanci kierują ruchem na moście Białym Dunajcu, gdzie ruch odbywa się wahadłowo. Auta jadą również w stronę Zakopanego.

Reklama

Przed wjazdem na autostradę w Krakowie - Balicach w okolicach południa utworzył się siedmiokilometrowy korek.

Policja apeluje do kierowców, aby wybierali drogę alternatywną z Zakopanego przez Kościelisko i Czarny Dunajec. Jadący w stronę Śląska mogą także przedostać się na Słowację w Chochołowie i kierować się dalej na przejście graniczne w Korbielowie.

Według szacunków touroperatorów w Zakopanem i okolicach Sylwestra spędzało nawet 130 tys. osób. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Dolnośląskie: 12-kilometrowy korek na A4 pod Wrocławiem

    12 kilometrów długości ma zator pojazdów na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Spowodowany jest on zwężeniem trasy w związku z remontem wiaduktu. Zalecany jest objazd - najlepiej już od węzła Legnica... więcej