Powroty z długiego weekendu. Na "zakopiance" już korek

Niedziela, 8 stycznia 2017 (14:30)

Dziś wieczorem na głównych trasach w kraju może być wzmożony ruch. Część osób wraca do domów po wypoczynku z dłuższego weekendu po przypadającym w piątek 6 stycznia Święcie Trzech Króli. Kierowcy powinni spodziewać się częstszych kontroli policji.

Służby drogowe informują, że wielokilometrowy zator utworzył się już na popularnej "zakopiance". W związku z dużym natężeniem ruchu oraz awarią pojazdu w Klikuszowej na odcinku Nowy Targ - Rabka Zdrój należy liczyć się ze sporym korkiem. Policja proponuje objazd DW 958 przez Czarny Dunajec.

Policja przypomina

- Każdy długi weekend jest czasem intensywnej pracy dla wielu policjantów - przypomina rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka. Dodaje, że taki wolny czas oznacza też dla wielu Polaków konieczność przejechania nawet kilkuset kilometrów w drodze do rodziny i do domu.

Reklama

W trasie, szczególnie podczas zimowej aury, należy zwrócić uwagę nawet na zwyczajne, proste manewry - mówi Robert Opas z Komendy Głównej Policji. Przypomina, że często mieszkańcy dużych miast nie są przyzwyczajeni do wyprzedzania na drogach jednojezdniowych i łatwo popełniają błędy wykonując taki manewr. Podczas nieprzemyślanego, zbyt gwałtownego wyprzedzania na oblodzonej nawierzchni łatwo wpaść w poślizg.

Policjanci apelują też, aby przed wyjazdem nawet w krótką trasę dokładnie oczyścić samochód ze śniegu i lodu.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

IAR/INTERIA.PL

Zobacz również

  • Pomorskie: Tragiczny wypadek w Szprudowie. Dwie osoby nie żyją

    W piątek rano na drodze krajowej 91 pomiędzy Gniewem a Tczewem (Pomorskie) doszło do groźnego wypadku. W miejscowości Szprudowo bus zderzył się z samochodem osobowym. Zginęły dwie osoby. więcej